Kurs dolara na solidnym plusie w piątek, złoty traci także do euro, franka i funta, tydzień dla złotego zamknie się jednak na plusie
Pary walutowe z polskim złotym

W ostatnich dniach mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. Złotówka kończy tydzień na plusie jednak w piątek było widać pewne odreagowanie. Dziś nasza krajowa waluta traci do euro, dolara, franka i funta. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Na parach z PLN możemy wyraźne umocnienie
  • Złotówka zyskuje w czwartek do głównych walut
  • Złoty na solidnym plusie w ujęciu do dolara, euro, funta i franka
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8400 zł 02.10.2020, godzina 17:15
Kurs euro EURPLN 4,4990 zł 02.10.2020, godzina 17:15
Kurs funta GBPPLN 4,9650 zł 02.10.2020, godzina 17:15
Kurs franka CHFPLN 4,1740 zł 02.10.2020, godzina 17:15

Kurs dolara do złotego koryguje część wczorajszych spadków

Podczas piątkowej sesji widzimy słabość polskiego złotego. Niemniej w skali kilku ostatnich dni PLN prezentuje się dobrze i prawdopodobnie zamknie tydzień na plusie.

Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN niweluje część wczorajszej przeceny. Kurs dolara do złotego wrócił w ostatnich dniach poniżej poziomu 3,89 zł, a spadki po weekendzie są możliwe. Aktualnie jako najbliższe ważne wsparcie należy traktować strefę przy 3,77 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN mocno odbija

Na kursie funta do złotego utrzymuje się ogromna zmienność. Notowania GBP/PLN długo nie zagościły powyżej okrągłego poziomu 5 zł, jednak dzisiejsza zwyżka może zapowiadać kolejny atak na psychologiczną barierę. W piątek obserwujemy wyraźne odreagowanie po wczorajszych spadkach. Niestety miejsce w którym odbiły notowania było przypadkowe, kurs wyhamował przecenę pomiędzy współczynnikiem 50%, a 61,8% Fibo.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro koryguje wczorajsze straty

Kurs euro do złotego także znajduje się dziś na plusie. Patrząc technicznie na wykres D1, mamy do czynienia z ponownym testem ważnego poziomu horyzontalnego przy 4,5050 zł, Pomimo, że zgodnie klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs znajduje się poniżej, obowiązuje scenariusz spadkowy, to odbicie od wsparcia przy 4,4730 zł może zachęcać stronę kupującą do większej aktywności.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN odbija od wsparcia przy mierzeniu 50%

Kurs franka szwajcarskiego również znajduje się w piątek nad kreską. Notowania CHF/PLN dynamicznie odbiły od strefy wsparcia wynikającej z mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej. Jeżeli odbicie będzie miało miejsce również po weekendzie, możliwy jest ponowny atak na opór przy 4,21 zł, lub nawet 4,25 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here