Kurs dolara na poziomach z września 2019 roku! USD/PLN po 3,66 zł. Ile będą kosztowały euro, funt i frank po weekendzie?Główne pary walutowe z polskim złotym zakończyły tydzień pod kreską. Złotówka umocniła się do dolara amerykańskiego, euro, franka i funta brytyjskiego. Na szczególna uwagę zasługuje para walutowa USDPLN, która po wybiciu nowych tegorocznych minimów, znalazła się na poziomach z września 2018 roku. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Forex Club
  • Kurs GBP/PLN zakończył tydzień na sporym minusie
  • Euro również kończy tydzień pod kreską
  • Frank szwajcarski pozostaje poniżej kanału wzrostowego
  • Kurs dolara pogłębia przecenę
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6679 zł 12.12.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,4410 zł 12.12.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 4,8506 zł 12.12.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,1243 zł 12.12.2020, godzina 12:00

Kurs dolara kontynuuje spadki

Jeśli spojrzymy na sytuację techniczną na kursie dolara do złotego, doszło do realizacji scenariusza, o którym pisałem w poprzedniej analizie. W średnim terminie, para walutowa USD/PLN pozostaje w tendencji spadkowej. Pomimo, że pod koniec tygodnia obserwowaliśmy cofnięcie, tak główny trend jest zniżkujący, dlatego bazowym scenariuszem jest dalszy ruch w dół. W przypadku pogłębienia przeceny, kolejnym wartym uwagi wsparciem jest dopiero współczynnik 78,6% Fibonacciego.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs funta brytyjskiego odbija od geometrii

Za sprawą braku postępów w rozmowach odnośnie umowy handlowej pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską, funt znalazł się pod presją sprzedających. W ostatnich dniach na kursie funta brytyjskiego do polskiego złotego mogliśmy obserwować solidne spadki. Notowania GBP/PLN przebiły wsparcie przy 4,85 zł wynikające ze wcześniejszych reakcji cenowych oraz linii trendu. Kupujący pojawili się dopiero na wysokości dolnego ograniczenia układu 1:1. W przyszłym tygodniu ponownie doniesienia dotyczące Brexitu powinny mieć spory wpływ na notowania GBP.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał W1

Kurs euro do złotego kończy tydzień pod kreską

Na kursie euro do złotego również mogliśmy obserwować spadki w minionym tygodniu. Kluczową barierą oporową pozostają okolice poziomu 4,50 zł, o czym pisałem też w ostatnich analizie. Notowania dotarły niemal do zakładanej strefy wsparcia, wypadającej w rejonach poziomu 4,40 zł. Niemniej świeca W1 zamknęła się czarnym korpusem, przez co po weekendzie spadki mogą być kontynuowane.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs franka CHF/PLN utrzymuje się poniżej kanału wzrostowego

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na parze walutowej CHFPLN, notowania utrzymują się poniżej wybitego wcześniej kanału wzrostowego. Dlatego też zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, należy oczekiwać dalszych spadków. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł, z kolei ważny opór znajduje się w rejonach 4,20 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here