Kurs dolara na plusie. Funt, euro i frank bez większych zmian. Mieszane nastroje na złotym w poniedziałek 18 stycznia
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym możemy obserwować mieszane nastroje na parach z polskim złotym. Nasza krajowa waluta traci w godzinach wieczornych około 0,1% do dolara, z kolei kursy EUR/PLN, GBP/PLN i CHF/PLN balansują w rejonach poziomu piątkowego zamknięcia. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty bez większych zmian w poniedziałek
  • Funt brytyjski trzymuje się tuż poniżej poziomu 5,10 zł po weekendzie
  • USD/PLN na 0,1% plusie 
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7536 zł 18.01.2020, godzina 19:00
Kurs euro EURPLN 4,5310 zł 18.01.2020, godzina 19:00
Kurs funta GBPPLN 5,0962 zł 18.01.2020, godzina 19:00
Kurs franka CHFPLN 4,2122 zł 18.01.2020, godzina 19:00

Kurs dolara odbija od oporu przy 3,77 zł

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN zaatakowały dziś strefę oporową przy 3,77 zł, o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Pierwsza próba wybicia się nie powiodła, przez co obserwujemy wyraźne cofnięcie. Świeca dzienna ma spory górny cień dlatego zamknięcie się na aktualnym poziomie, bądź niżej będzie przemawiać za stroną podażową.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN broni strefy przy 5,12 zł

Na kursie funta do złotego możemy obserwować odbicie od strefy oporowej przy 5,12 zł. Horyzontalna strefa zaznaczona kolorem fioletowym pozostaje istotną barierą podażową w krótkim terminie. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej, istnieje szansa na korektę po zeszłotygodniowych wzrostach. Niemniej w przypadku wybicia górą, droga w kierunku 5,22 zł zostanie otwarta.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro wymazuje poranne wzrosty

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro zyskiwało o poranku do złotego. Niemniej kolejne godziny handlu przyniosły zwrot, przez co świeca dzienna przypomina swoim kształtem formacji doji, która świadczy o niezdecydowaniu. W średnim terminie kluczowym oporem pozostają okolice poziomu 4,57 zł, z kolei wsparcie znajduje się przy 4,4950 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka na symbolicznym plusie

Podczas dzisiejszej sesji obserwujemy nieznaczne wzrosty na parze CHF/PLN. Patrząc na wykres dzienny, sytuacja w krótkim terminie przemawia za kupującymi. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest ruch w kierunku oporu przy 4,2450 zł. Niemniej dzisiejsza świeca D1 ma szasnę zakończyć się formacją pro spadkową, co może przerwać krótkoterminową tendencję wzrostową.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here