Kurs dolara na plusie, euro, frank i funt jednak pod kreską 22 września 2020 roku
Pary walutowe z polskim złotym

Po weekendzie możemy obserwować podwyższoną zmienność na polskim złotym. Nasza krajowa dynamicznie traciła w poniedziałek, a także dziś o poranku, jednak w drugiej połowie wtorkowej sesji widać wyraźny zwrot akcji – PLN wychodzi na plus w ujęciu do euro, funta i franka, traci jednak wciąż do dolara. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Spora zmienność na parach z PLN na początku tygodnia
  • Złotówka traci do dolara amerykańskiego
  • Kursy funta, euro i franka wracają do poziomu odniesienia
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8203 zł 22.09.2020, godzina 16:45
Kurs euro EURPLN 4,4835 zł 22.09.2020, godzina 16:45
Kurs funta GBPPLN 4,8773 zł 22.09.2020, godzina 16:45
Kurs franka CHFPLN 4,,1644 zł 22.09.2020, godzina 16:45

Kurs dolara do złotego kontynuuje zwyżkę po wybiciu geometrii

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować podwyższoną zmienność na parach z polskim złotym. O poranku nasza krajowa waluta mocno traciła na wartości, jednak w godzinach popołudniowych straty zostały ograniczone. Aktualnie PLN traci jedynie w ujęciu z dolarem amerykańskim.

Jeśli spojrzymy technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN prawdopodobnie zmieniła trend z jakim mieliśmy do czynienia od dłuższego czasu. Nawiązując do metodologii Overbalance, doszło do wybicia układu największej korekty, aktualnie dopóki notowania znajdują się powyżej strefy przy 3,77 zł, możliwe są dalsze wzrosty. Najbliższy opór znajduje się z kolei przy 3,89 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN odbija od oporu

Podczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować silne wzrosty na kursie funta do złotego. Niemniej kupujący nie zdołali wybić się powyżej strefy oporowej przy 4,92 zł, skąd rozpoczęły się dynamiczne spadki.

Patrząc technicznie na wykres, kluczowym oporem pozostaje więc wspomniana strefa przy poziomie 4,92 zł, gdzie wypada mierzenie 61,8% Fibonacciego oraz wcześniejsze reakcje cenowe. Dopiero wybicie góra mogłoby doprowadzić do większych wzrostów.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro pozostaje reaguje przy 4,51 zł

Kurs euro do złotego ruszył dynamicznie w górę na początku tygodnia. Patrząc technicznie na wykres dzienny, notowania dotarły dziś do kolejnej bariery podażowej przy 4,51 zł, która była także potwierdzona kolejnym współczynnikiem Fibo. Kupujący nie zdołali wybić się powyżej, dlatego też korekta spadkowa jest możliwa.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN odbija od strefy podażowej

Frank szwajcarski także wystrzelił dziś o poranku w górę. Niemniej wzrosty zostały szybko powstrzymane, sprzedający pojawili się na wysokości wspominanego wczoraj oporu przy 4,21 zł. Miejsce to pozostaje w krótkim terminie kluczową barierą podażową.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here