Dolar amerykański USDKurs dolara do złotego uwalania się dziś z konsolidacji, w której przebywał od początku tygodnia. Powrót sprzedających na rynek otwiera drogę dalszym spadkoom. Dodatkowo wojna handlowa może przyczynić się do umocnienia amerykańskiej waluty. Za jednego dolara w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 3,9226 zł, według kursu średniego NBP. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs dolara w czwartek, 10 października 2019 roku.

  • Kurs dolara wybija w dół z konsolidacji
  • Niedźwiedzie mogą teraz spychać cenę do poziomu 3,90 zł
Waluta Kurs Nazwa
USDPLN 3,9226 zł dolar

Czas na spadek kursu dolara do 3,90?

Kurs pary USD/PLN przez ostatnie dwa dni poruszał się w zakresie notowań z poniedziałku oraz ponad linią trendu wzrostowego biegnącą od dołka z sierpnia br. Dziś sytuacja się zmienia, jak bowiem widzimy na poniższym wykresie dziennym, cena wybiła w dół pod poniedziałkowy dołek oraz wspomnianą linię trendu.

Zamknięcie dnia pod wsparciem otwierałoby drogę dalszym spadkom w kierunku okrągłego poziomu 3,90 zł. Ewentualna zwyżka przy takim scenariusza mogłaby napotkać na presję ze strony sprzedających w okolicach 3,93 oraz przełamanej linii trendu.

Kurs dolara do złotego (USDPLN) - wykres dzienny - 10 października 2019
Kurs dolara do złotego (USDPLN) – wykres dzienny – 10 października 2019
Wsparcie Opór
3,9000 zł 3,9300 zł
3,8775 zł 4,0240 zł
3,8600 zł 4,0500 zł

Szansa na częściową umowę albo rozejm

Marek Rogalski, analityk DM BOŚ wskazuje na żywione przez rynki nadzieje odnośnie umowy, chociażby częściowej Chin i Stanów Zjednoczonych w związku z powrotem do negocjacji na wysokim szczeblu. Ostatnie informacje wskazują, jakoby Donald Trump znalazł czuły punkt Chińczyków, którym może być wysokość stawki celnej na chińskie produkty. Taryfa miała zostać podniesiona z 25 do 30% już 1 października, ale Chiny wynegocjowały dwutygodniowe opóźnienie jej wprowadzenia. Może się zatem okazać, że dojdzie do zawarcia chociażby do częściowej umowy handlowej lub rozejmu z harmonogramem dalszych prac nad porozumieniem, co byłoby pozytywnym sygnałem dla rynków.

Powyższy scenariusz kierowałby uwagę na bardziej ryzykowne aktywną, zmniejszając przy tym liczbę przesłanek, dla których dolar miałby się umacniać. Dodatkowo istnieje także szansa na kolejna obniżkę stóp procentowych przez Rezerwę Federalną już w listopadzie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here