Naga MarketsKurs dolara na nowych maksimach. USDCAD zyskuje w tym tygodniu prawie 1,5%Koronawirus odciska swe piętno na notowaniach ropy naftowej, a wraz z nią traci dolar kanadyjski. To sprawia, że kurs USDCAD wyznacza nowe maksima i znalazł się dziś na poziomach widzianych ostatnio w czerwcu 2019 roku. Gdzie może teraz zmierzać greenback w relacji do CAD?

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, wczoraj bykom udało się wznieść znacznie ponad kluczowy obszar oporu przy 1,3320. Jako, że cena znalazła się ponad tym obszarem na zamknięciu dnia, można go uznać za przełamany.

Nie masz pewności czy Twoja strategia działa? Zobacz program Forex Tester >>

Dziś natomiast wzrosty są kontynuowane, a momentum już o poranku jest niemal identyczne. Takie zachowanie akcji cenowej wskazuje na znaczną przewagę strony popytowej, która może teraz kierować notowania pary walutowej USDCAD do szczytu z maja 2019 roku przy 1,3564.

Traderzy handlujący na tej parze powinni zwrócić uwagę na publikację z Kanady, gdzie o 14:30 przedstawiona zostanie dynamika PKB. W ujęciu miesięcznym rynki oczekują, że wzrost gospodarczy utrzyma się na poziomie 0,1%.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres dzienny pary walutowej USDCAD - 28 lutego 2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej USDCAD – 28 lutego 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here