Plik banknotów o nominale 100 złotych (PLN) zwniięty gumkąNotowania pary walutowej USDPLN oscylują przy dwuletnich dołkach wraz z trwającą słabością dolara amerykańskiego. W poniedziałek kurs ponownie zanurkował docierając w okolice 3,6380. Przebicie tego poziomu jest wysoce prawdopodobne, co może wywołać kolejną falę spadkową. Za jednego dolara amerykańskiego w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 3,6550 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs dolara we wtorek, 15 grudnia 2020 roku.

  • Kurs dolara przy dwuletnich minimach
  • USD/PLN z celem na 3,50 zł?
Para walutowa Kurs Nazwa
USDPLN 3,6550 zł dolar amerykański

Kurs dolara pod presją sprzedających. USD/PLN systematycznie spada

Kurs pary USD/PLN odnotowuje nieznaczny wzrost we wtorek po silnym spadku na początku tygodnia. Notowania systematycznie spadają już siódmy tydzień z rzędu z poziomu 3,97 poniżej 3,64 w ostatnich sesjach. To przecena o 33 grosze w niecałe dwa miesiące. Słabość dolara może postępować, a przebicie dwuletniego minimum 3,6380 otworzyłoby drogę w kierunku poziomu 3,60 z celem na 3,50. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej oporu 3,70, a w konsekwencji przebicie poziomu 3,7550 wyhamowałoby presję sprzedających.

Kurs USDPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDPLN na interwale dziennym, tradingview

Ceny usług w Polsce rosną coraz szybciej

We wtorek GUS opublikował najnowsze rezultaty inflacji konsumenckiej (CPI). Z raportu tego wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w listopadzie 2020 r. w porównaniu z październikiem 2020 r. o 0,1 proc. (przy wzroście cen usług – o 0,5 proc. i spadku cen towarów – o 0,1 proc.).

Inflacja roczna, a więc zmiana poziomu cen dóbr i usług konsumpcyjnych w stosunku do listopada 2019 roku wskazuje natomiast na ich wzrost aż o 3,0 proc. Na uwagę zasługuje rosnąca dysproporcja między dynamiką wzrostu cen usług i towarów. O ile te drugie podrożały na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy o 1,3 proc., o tyle te pierwsze wzrosły aż o 7,8 proc.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here