Naga MarketsKurs dolara musi spaść, żeby bitcoin mógł wzrosnąć, twierdzi Justin BennettNie jest tajemnicą, że kurs dolara (indeks DXY) silnie wzrósł w tym tygodniu testując ponad roczne maksima. Analityk i trader rynku kryptowalutowego Justin Bennett zadaje jednak pytanie, co to oznacza dla ekosystemu kryptowalut. Niektórzy twierdzą, że pomiędzy bitcoinem (BTC) i DXY nie występuje korelacja. inni z kolei są zdania, że silny kurs dolara jest dobry dla bitcoina.

Bitcoin i kurs dolara. Justin Bennett o korelacji pomiędzy BTC i DXY

DXY jest indeksem dolara amerykańskiego, który obserwuje większość traderów. Niektórzy uważają, że indeks ten ma niewielki lub wręcz nijaki wpływ na kryptowaluty. Sądzą, że BTC i inne kryptowaluty ewoluowały wystarczająco, aby oddzielić się od wpływów tradycyjnych pieniędzy.– Nie zgadzam się z tym całkowicie. Faktem jest, że większość z nas używa pary BTC/USD do mierzenia wartości bitcoina. Nawet ci spoza Stanów Zjednoczonych.

A powód tego jest prosty. Czy nam się to podoba, czy nie, dolar amerykański jest nadal światową walutą rezerwową. W rzeczywistości większość globalnego długu jest denominowana w USD, dlatego każdy globalny kryzys zadłużenia wyśle popyt na USD w górę – komentuje Justin Bennett.

Każda para, taka jak BTC/USD, składa się z dwóch części. Pierwsza to waluta bazowa, czyli BTC, a druga to waluta kwotowana, czyli USD.

Jeśli kurs dolara wzrasta, BTC staje się relatywnie słabszy, przynajmniej w przeliczeniu na dolary amerykańskie. Nie jest to jednak zerojedynkowa korelacja. Na przykład, indeks DXY i BTC/USD mogą rosnąć i spadać w tym samym czasie.

Należy bowiem pamiętać, że wykres DXY nie pokazuje wartości samego dolara, ale jego siłę względem koszyka sześciu największych, konkurencyjnych walut.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kurs dolara vs bitcoin i korelacja w długim terminie

Najlepiej jest spojrzeć na relację DXY i BTC/USD w znacznie dłuższym okresie, patrząc na wykres miesięczny.

Kurs dolara musi spaść, żeby bitcoin mógł wzrosnąć, twierdzi Justin Bennett
BTC jest zaznaczony na niebiesko. DXY jest w kolorze pomarańczowym. Źródło: Justin Bennett

– Zauważ jak te dwa aktywa są odwrotnie skorelowane w dłuższym okresie czasu. Tak, mogą one poruszać się w tandemie. Ale w dłuższym okresie czasu, odwrotna relacja jest niezaprzeczalna, zwłaszcza gdy spojrzymy na szczyty i dołki.

Mówi nam to, że DXY musi się wycofać, aby kryptowaluty miały szansę na osiągnięcie w tym roku maksimów wszech czasów. Nie jest przypadkiem, że kurs dolara osiągnął dno w maju, w tym samym czasie, gdy widzieliśmy jak BTC spadł z 60 do 30 tys. dol. – wyjaśnia Bennett.

Jeśli więc rajd dolara amerykańskiego nie zacznie słabnąć w nadchodzących tygodniach, szanse na przedłużenie hossy na kryptowalutach wyglądają słabo, podsumowuje analityk.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: korona czeska kurs | ccc akcje notowania | średni kurs franka nbp | pgnige akcje | selvita giełda | eur online | s&p 500 kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here