Naga MarketsW momencie gdy rosnąca liczba analityków największych instytucji zlokalizowanych przy Wall Street – takich jak Morgan Stanley, czy też Nomura – wieszczy ciemne czasy dla kursu dolara, rynek i inwestorzy zdają się opowiadać zdecydowanie odmienną historię.


Dolar radzi sobie lepiej niż zakładały duże banki

Amerykańska waluta zyskała niemal jeden procent, od momentu kiedy Rezerwa Federalna przedstawiła zaskakująco gołębie oświadczenie polityki pieniężnej, wymazując tegoroczne spadki. Rynek opcji pokazuje jednocześnie, że prognozy stają się coraz bardziej korzystne – kontrakty na aprecjację dolara znajdują się na najdroższych poziomach od połowy grudnia:

Opcje call vs opcje put w koszyku dolarowym znalazły się na siedmiotygodniowych szczytach. Źródło: Bloomberg.com

Podczas gdy zmiana pozycjonowania jest stosunkowo niewielka, grozi to stworzeniem przeciwwagi dla aktywów rynku wschodzącego, które zyskiwały w minionym miesiącu wykorzystując straty greenbacka. Jest to również cenny wgląd w perspektywy dla walut w czasie, gdy dane z komisji CFTC, która śledzi kontrakty finansowe dla rynku, zostały opóźnione.

Warto zwrócić uwagę na kontrast w stosunku do oczekiwań analityków: prognozują, że kurs dolara osłabnie o 2,7 proc. do 30 czerwca w stosunku do euro, według mediany projekcji opracowanej przez Bloomberga.

“Analitycy mają skłonność do przesady – to ich praca”, powiedział David Govett, szef wymiany walut w domu maklerskim Marex Spectron. Rezerwa Federalna “nie była bardzo gołębia, po prostu nie zaprezentowała jastrzębiego stanowiska”. Gospodarka amerykańska jest nadal dużo zdrowsza niż większość innych głównych konkurentów – i z wyższymi stopami procentowymi”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here