Naga MarketsKurs euro, dolara, funta i franka do złotegoGłówny wpływ na notowania złotego ma odwrót od ryzykownych aktywów. Polska waluta jest postrzegana jako waluta rynków wschodzących a tych pozbywają się inwestorzy, gdy pojawia się awersja do ryzyka i z taką sytuacją mamy obecnie do czynienia – ocenił Maciej Leściorz, dyrektor ds. sprzedaży i edukacji CMC Markets (Polska) w rozmowie z ISBnews.TV.

  • Polski złoty traci w czasie pandemii
  • Kursy popularnych walut zyskują w relacji do polskiego złotego
  • Kurs franka szwajcarskiego może wzrosnąć nawet do poziomów z czasu wiosennego lockdownu
  • Kurs dolara może wzrosnąć nawet powyżej 3,90 zł

Te artykuły również Cię zainteresują
Polski złoty traci w czasie pandemii

– Widać, że kwestie lockdownu bardzo mocno inwestorów zaskoczyły, stąd tak silna wyprzedaż w momencie, kiedy pojawiały się informacje o kolejnych ograniczeniach w związku z pandemią COVID-19. Odwrót od ryzykowanych aktywów powoduje, że kapitał ucieka do bezpieczniejszych przystani np. dolara czy franka szwajcarskiego – powiedział Maciej Leściorz.

Ekspert uważa, że istnieje spore ryzyko, iż kurs franka szwajcarskiego powróci w najbliższym czasie w okolice poziomów obserwowanych po raz ostatni na przestrzeni kwietnia i maja br. tj. 4,35 zł.

Analizując obecną sytuację na notowaniach amerykańskiej waluty wskazuje on natomiast, że z jednej strony istnieje swego rodzaju słabość dolara spowodowana bardzo luźną polityką monetarną w Stanach Zjednoczonych, ale ta słabość mimo wszystko jest bilansowana przez sile dolara jako waluty rezerwowej, jako aktywa safe haven, do którego ucieka kapitał w czasie niepewności.

– Mimo, że można było jeszcze jakiś czas temu prognozować osłabianie sie dolara, w tym momencie ryzyko tego, że również w przypadku dolara zobaczymy poziomy nieco wyższe, czyli zbliżymy się w okolice 3,90 , a może nawet jeszcze wyżej – wskazuje ekspert dodając, że wszystko zależy od tego, jak się będzie kształtowała sytuacja pandemiczna i kwestia wyborów prezydenckich w USA.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJerzy Kwieciński zrezygnował z funkcji prezesa zarządu PGNiG
Następny artykułNanoGroup: Maseczki biobójcze ‘powinniśmy mieć na półkach’ w ciągu 2-3 miesięcy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here