Kurs dolara nowozelandzkiego wobec dolar amerykańskiego podczas piątkowych notowań zamknął się w bardzo pozytywnych rejonach. Para NZD/USD oscylowała wówczas wokół ceny 0,6660 USD, co potwierdza tylko to, co było planowane dotychczas. Tendencja wzrostowa powinna zostać wykorzystana przez inwestorów walutowych – jednak jeśli nadal nie została, kolejna okazja może pojawić się już na początku nowego tygodnia handlowego. Obecnie para zbudowała mocny impuls wzrostowy, który ma spore szanse na korektę, po czym oczekiwać się będzie od pary dalszych wzrostów, Spójrzmy w tym momencie na wykres D1 pary aby ocenić najbardziej prawdopodobne scenariusze. 


Kurs dolara nowozelandzkiego nadal silny – para NZD/USD na wykresie D1

W tym momencie na parze NZD/USD widocznie zaczyna się odrabianie strat z ubiegłych miesięcy – co zresztą dobrze opisywane było podczas poprzednich analiz pary. Oczekuje się, że kurs dolara amerykańskiego w dalszym ciągu będzie się osłabiał a co za tym idzie – kolejne wzrosty na parze będą w dalszym ciągu możliwe.

Zatem, aby móc tego typu scenariusz rozegrać w tym momencie oczekiwać się powinno wykonanie korekty ostatnich wzrostów, tak, aby można było akumulować ponownie pozycje długie na parze. Miejscem docelowym dla korekty zdaje się być dobrym, poziom 0.66200 USD, będący miejscem, gdzie wykres widocznie wyhamował wzrosty – oraz pokonując ten poziom, wygenerował relatywnie mocny impuls wzrostowy – co tylko podkreśla siłę obecnego trendu wzrostowego na tej parze. Wówczas, jeśli para faktycznie osiągnie opisywany poziom – powinna ona przejść w niewielką korektę wskazującą na kolejną potencjalną re-akumulację pozycji długich. Celem dla pary będzie wówczas poziom opisywany poprzednim razem – 0.67100 USD. Oczekuje się wypełnianie struktury wzrostowej w ciągu 2 – 3 sesji handlowych.

wykres Kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD 09.06.2019
Kurs dolara nowozelandzkiego NZDUSD 09.06.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here