Naga MarketsKurs dolara mocno w górę. Implikowana zmienność euro najwyższa od kwietniaDolar amerykański w poniedziałek rano zyskuje w otoczeniu ekonomicznym, którego sentymenty kształtują wybory prezydenckie, podczas gdy gwałtowny wzrost przypadków COVID-19 i restrykcje związane z pandemią nie były wystarczające do przeważenia szali na niekorzyść waluty. W tym samym czasie kurs euro prezentuje największą zmienność od kwietnia br.

  • Kurs euro w październiku stracił aż 1,80% względem dolara
  • Indeks dolara w poniedziałek wybija powyżej 94 pkt.
  • Kurs funta w październiku zyskał względem USD zaledwie 0,26%

Kurs dolara w gorę przed wyborami

Indeks dolara kontynuuje zwyżkę z zeszłego tygodnia, który był najlepszym pięciodniowym okresem dla USD od ponad miesiąca. Ostatni tydzień przyniósł bowiem wzrost DXY o 1,22%, a poniedziałkowa sesja jest kontynuacją tego trendu.

W pierwszej sesji tego tygodnia indeks dolara zyskuje 0,17% i wybija powyżej granicy 94 pkt. do 94,037 pkt.

Kurs dolara mocno w górę. Implikowana zmienność euro najwyższa od kwietnia
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com

Tymczasem kandydat Demokratów, Joe Biden, prowadzi w sondażach w przeddzień rozstrzygnięcia wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w batalii o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wyścig jest jednak nadal pełen napięcia, bowiem obecnie urzędujący prezydent, Donald Trump, jest o krok za nim.

Kluczowa bitwa odbędzie się w stanach, w których szala zwycięstwa wisi na pograniczu przechylenia się na jedną ze stron. Trump w poprzednich wyborach udowodnił, że jest w stanie wygrać wbrew sondażom.

Analitycy twierdzą, że nieważne jaki będzie wynik wyborów, będzie to szok dla rynków walutowych. Jeśli wygra Trump, będzie to zaskoczenie dla większości inwestorów, którzy stawiają na Bidena. Jeśli jednak przegra Biden, będzie to impuls dla traderów na rynku derywatów, którzy shortowali euro.

fpmarkets

Zobacz również: Czeka nas najgorsza bessa od 80 lat, twierdzi współpracownik George’a Sorosa

Kurs euro z dużą zmiennością, początek listopada jednak spokojny

Nie bez znaczenia jest także wpływ pandemii koronawirusa, która odbiła się piętnem na europejskich krajach. Czterotygodniowe lockdowny wprowadzili już m.in.: Francja, Niemcy oraz Wielka Brytania.

Kurs euro względem dolara zachowuje się niemniej spokojnie na początku tego tygodnia będąc obecnie na 1,16510 dol., czyli jedynie 0,03% wyżej niż zamknięcie z piątku.

Kurs dolara mocno w górę. Implikowana zmienność euro najwyższa od kwietnia
Notowania kursu EUR/USD. Źródło: tradingview.com

W zeszłym tygodniu euro straciło względem dolara aż 1,80%, a wolumen był na najwyższym poziomie od miesiąca, natomiast implikowana zmienność najwyższa od kwietnia, jak twierdzą analitycy.

Sytuacja wcale nie jest jednak lepsza w Stanach Zjednoczonych, opinię publiczną zajęła obecnie kwestia wyborów. W USA łączna liczba przypadków COVID-19 zbliża się 10 mln.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here