Kurs dolara mocno odbija w środę, 2 grudnia 2020 roku. Kursy walut: euro, funt, frank i dolarPolska złotówka notowała we wtorek jedną z najlepszych sesji od początku listopada, testując najwyższe poziomy od prawie trzech miesięcy. Ostatecznie jednak główne kursy walut odrabiają część strat, a najsilniej w środę zyskuje dolar (USD/PLN) odbijający o 0,44%. W jego ślady idzie frank (CHF/PLN) oraz euro (EUR/PLN) rosnące o około 0,3-0,4%, a jedynie funt szterling (GBP/PLN) spada. Powodem jest jednak ogólna słabość funta na rynkach międzynarodowych wywołana dzisiejszymi doniesieniami w sprawie Brexitu.

  • Kursy walut w środę, 2 grudnia 2020 roku, prezentują się następująco: euro kosztuje 4,4633 zł, dolar 3,7017 zł, frank 4,1122 zł i funt 4,9455 zł
  • Polski złoty zyskiwał mocno przez przecenę dolara amerykańskiego. Kurs USD w środę jednak koryguje spadki, co z kolei przekłada się na słabość PLN
  • Nie zmienia to faktu, że złotówka utrzymuje się na wysokości poziomów z połowy września

Kurs euro chwilowo spadał poniżej 4,45 zł. EUR/PLN odrabia straty

Kurs euro w trakcie wtorkowej sesji notował jedno z najsilniejszych osunięć w przeciągu ostatniego miesiąca, spadając ostatecznie poniżej poziomu 4,45 zł, czyli najniższego od połowy września. Środowa sesja również otwierała się poniżej tego poziomu, jednak w związku z odbiciem dolara na międzynarodowych rynkach waluty rynków wschodzących, w tym polski złoty, powracają do spadków.

Widać to dokładnie na wykresie EUR/PLN, który odbija dzisiaj o ponad 0,3%. W momencie publikacji artykułu za 1 euro trzeba ponownie płacić 4,46 zł, a sytuacja techniczna nie ulega większej zmianie. Kurs euro nadal porusza się w 5-groszowym kanale zmienności.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Dolar również odbija w środę. Poziom 3,70 na USD/PLN wybroniony?

W środę odbija ten, który we wtorek najsilniej tracił. Kurs dolara amerykańskiego wczoraj osuwał się o około 7 gr w przeciągu jednej sesji, spadając wyraźnie poniżej poziomu 3,70 zł. W środę odbicie pary walutowej USD/PLN posiada zasięg niemal 0,5%, co pozwala wrócić amerykańskiej walucie powyżej poziomu 3,70 zł.

Należy jednocześnie uczciwie zauważyć, że powrót nie był bardzo dynamiczny, w efekcie czego dopiero wyraźnie zamknięcie dzisiejszej sesji powyżej istotnego dla dolara poziomu potwierdzi, czy ten udało się wybronić. Niezależnie od rozegrania scenariusza środowej sesji, dolar w przeciągu miesiąca bardzo stracił na wartości, oddając w stosunku do polskiego złotego około 25 gr.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Frank spadał poniżej 4,10 zł. CHF/PLN jednak ostatecznie odbija

Kurs franka podobnie jak euro i dolar również w środę korygują spadki, które miały miejsce we wtorkowe popołudnie. Para walutowa CHF/PLN spadała poniżej poziomu 4,10 zł, dzisiaj chwilowo pogłębiając dołki, testując przy tym najniższe poziomy od początku września.

Ostatecznie jednak w okolicach godzin południowych kurs franka szwajcarskiego odbija o 0,4% i powraca nad wspomnianą strefę wsparcia, a za wymianę płaci się 4,11 zł. W efekcie, podobnie jak w przypadku powyżej opisywanych par walutowych, średnioterminowa sytuacja techniczna nie ulega większej zmianie.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta mocno tracił, ciąży mu Brexit

Silniejsze wtorkowe spadki nie ominęły również funta szterlinga. Kurs GBP/PLN otwierał się powyżej poziomu 5 zł, a ostatecznie kończył sesję poniżej poziomu 4,95 zł. Środowe informacje dotyczące Brexitu wywołały kolejną falę osłabienia szterlinga na międzynarodowych rynkach, w efekcie czego do polskiego złotego spadał on dzisiaj chwilowo do poziomu 4,94 zł, co było najniższą wyceną od pierwszej połowy października.

Ostatecznie kurs funta jednak odrabiał większość strat, w związku z ogólną słabością złotego w środę, w momencie publikacji artykułu tracąc niespełna 0,1%.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here