Naga MarketsKurs dolara mocniejszy po NFP. Morgan Stanley zamyka pozycję krótką na USDJak pokazały piątkowe dane Bureau of Labor Statistics, w Stanach Zjednoczonych w lipcu utworzono 1,76 mln miejsc pracy, gdzie w czerwcu wartość ta wyniosła 4,8 mln. Ponowna fala infekcji COVID-19 w USA wydaje się przekładać na rynek pracy w USA i spowalnia odrodzenie gospodarki.

Kurs dolara po NFP i para walutowa EUR/USD

Publikacja była jednak lepsza niż oczekiwania rynku wynoszące 1,6 mln. Najwięcej miejsc pracy odtworzono w sektorze rekreacji i hotelarstwa, blisko 30 proc. całości. Mimo – zdawałoby się – pozytywnych danych zatrudnienie w USA jest niższe od stanu sprzed pandemii o ok.13 mln miejsce pracy. Tymczasem stopa bezrobocia spadła do 10,2 proc. z 11,1 proc. w czerwcu. Łączna liczba osób bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych wyniosła 16,3 mln. Obraz tych danych pokazywać może, jak jesteśmy daleko od normalności, którą zdają się dyskontować rynki finansowe w postaci optymizmu na amerykańskim parkiecie. Według tych danych i wzrostu zachorowań w USA rzeczywistość jeszcze długo może odbiegać od normy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dolar amerykański zdaje się umacniać po wspomnianych wyżej publikacjach. Mimo ich ogólnego negatywnego wydźwięku są one lepsze od oczekiwań rynku. Kurs pary EUR/USD zdaje się cofać pod poziom 1,1800, korygując nieznacznie serię siedmiu wzrostowych tygodni. W szerszej i dłuższej perspektywie tak kiepska sytuacja na amerykańskim rynku pracy może zmusić Fed to podjęcia dalszych działań luzujących politykę monetarną, zatem umocnienie USD może nie być trwałe.

W kontekście USD dziś głos zabrał amerykański bank inwestycyjny Morgan Stanley. Zdaniem MS dolar amerykański jest obecnie najbardziej wyprzedany od 40 lat. Stąd bank zmienia swoje nastawienie z niedźwiedziego do neutralnego. W rezultacie traderzy banku zamknęli pozycję krótką na indeksie dolara oraz długie pozycje na euro i dolarze australijskim – podała agencja Reuters.

Conotoxia Ltd., z zarejestrowanym biurem w Limassol, została założona w 2016 roku przez zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem pracy w sektorze Forex. Więcej komentarz walutowych znajdziesz na oficjalnej stronie brokera.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here