Naga MarketsKurs dolara królem, najwyżej od kwietnia. USD/PLN powyżej 3,87 złW czwartek globalny rynek akcji dołuje, a dolar kontynuuje zwyżki podsycane obawami o brak postępów w uchwalaniu pakietu fiskalnego w USA. Silny USD ściąga w dół ceny złota, a obawy o słabnący popyt uderzają w ceny ropy naftowej.

Podsumowanie wydarzeń środy

Akcje w Azji i kontrakty terminowe na indeksy w Europie i USA spadają w obliczu narastających obaw wokół siły globalnego ożywienia. Motywem przewodnim jest niepewność o sytuację fiskalną w USA i brak postępów w uchwalaniu fazy 4. pakietu fiskalnego. Wyprzedaż podsycały ostrzeżenia ze strony przedstawicieli Fed o konieczności wsparcia fiskalnego.

Wiceprzewodniczący Rezerwy Federalnej USA Richard Clarida powiedział w środę, że gospodarka Stanów Zjednoczonych pozostaje w „głębokiej dziurze” bezrobocia i słabego popytu, i wezwał do wprowadzenia większej liczby bodźców fiskalnych, zauważając, że decydenci w Fed „nawet nie zaczną myśleć” o podniesieniu stóp procentowych dopóki inflacja nie osiągnie 2%.

Loretta Mester z Fed w Cleveland powtórzyła za Claridą, że USA pozostają w „głębokiej dziurze, niezależnie od odbicia, jaki widzieliśmy”.

Tymczasem pojawiły się doniesienia, że Kongres USA podobno przygotowuje się do opuszczenia Waszyngtonu już w tym tygodniu, aż do zakończenia wyborów, a zatem nie będzie w stanie przegłosować jakiejkolwiek pomocy.

Japoński Nikkei225 traci dziś 1,1 proc., chiński Shanghai Composite spada o 1,7 proc., a koreański KOSPI dołuje o 2,3 proc. W tym ostatnim przypadku dochodzą napięcia na linii Kora Płd. – Korea Płn. po tym, jak wojsko południowokoreańskie potwierdziło za pośrednictwem wywiadu, że Korea Północna rozstrzelała i skremowała ciało zaginionego pracownika ministerstwa rybołówstwa Korei Południowej.

Kontrakt na DAX spada o 0,5 proc., a futures na S&P500 traci 0,3 proc.

Kurs dolara nadal pozostaje najsilniejszy

Na rynku walutowym USD jest królem i pozostaje na drodze do zanotowania najlepszego tygodnia od kwietnia.

W czwartek awersja do ryzyka uderza najmocniej w NZD, AUD, NOK i SEK. EUR/USD zjeżdża do 1,1660. USD/JPY zatrzymał się pod 105,50. GBP konsoliduje się przy 1,27, a przecenę zatrzymały oczekiwania na wprowadzenie nowego wsparcia rządowego dla bezrobotnych.

Na rynku towarowym odczuwalny jest mix silnego USD i obaw o wyhamowanie globalnego ożywienia i popytu na surowce przemysłowe.

Złoto schodzi do 1850 USD/oz. Ropa WTI traciła 80 centów do 39,12 USD/b, ale teraz odbija do 39,70.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here