Kurs dolara kosztuje 3,90 zł w czwartek, 14 listopada. USDPLN zyska wsparcie, dzięki wojnie handlowej?Notowania pary walutowej USDPLN po utworzeniu lokalnego minimum na poziomie 3,8040 zł rozpoczęły silny impuls wzrostowy, który trwa nieprzerwanie już osiem sesji z rzędu. Wczoraj kurs dotarł do okrągłego poziomu 3,90 zł, który stanowi również wymienność na interwale dziennym. Jednak wraca problem wojny handlowej i ryzyko braku umowy, co z jednej strony może zaszkodzić amerykańskiej walucie, a z drugiej wesprzeć ją, jeśli powróci awersja do ryzyka na rynek i ponownie zyskają bezpieczne przystanie. Za jednego dolara amerykańskiego w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 3,9000 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs dolara w czwartek, 14 listopada 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
USDPLN 3,9000 zł dolar amerykański
  • Kurs dolara konsoliduje na poziomie 3,90 zł
  • USD/PLN wzrośnie do 3,95 zł na Forex?

Kurs dolara bez rozstrzygnięć w czwartek

Kurs pary USD/PLN odnotowuje niewielką zmienność w czwartek do południa, gdyż najprawdopodobniej kupujący realizują część zysków i zbierają siły na dalszy impuls wzrostowy. To może doprowadzić do korekty spadkowej do poziomu 3,8647. Jednak jeśli wzrosty będą kontynuowane, wówczas trwałe przebicie oporu 3,90 umożliwi test poziomu 3,95 oraz psychologicznego oporu 4,00 wraz z tegorocznym szczytem 4,0221.

Kurs dolara kosztuje 3,90 zł w czwartek, 14 listopada. USDPLN zyska wsparcie, dzięki wojnie handlowej
Kurs dolara kosztuje 3,90 zł w czwartek, 14 listopada. USDPLN zyska wsparcie, dzięki wojnie handlowej tradingview.com

Dolar zyska wsparcie wojny handlowej?

W ocenie Marka Rogalskiego, głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska, powrót kwestii wojny handlowej może przesunąć globalny kapitał w kierunku bezpiecznych aktywów, co powinno wesprzeć również dolara amerykańskiego.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here