Kurs funta mocno w dół, GBP/PLN traci 0,9%, kurs po 4,9190 zł, dolar, euro i frank również pod kreską 14 lipca
Kursy walut we wtorek 14 lipca

Podczas środowej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na parach z polskim złotym. Dziś złoty zyskuje w ujęciu z dolarem i frankiem, nasza waluta traci jednak do funta i euro. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski zyskuje w środę do dolara i franka
  • Złotówka umacnia 0,5% do CHF
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9150 zł 15.07.2020, godzina 17:10
Kurs euro EURPLN 4,4730 zł 15.07.2020, godzina 17:10
Kurs funta GBPPLN 4,9340 zł 15.07.2020, godzina 17:10
Kurs franka CHFPLN 4,,1505 zł 15.07.2020, godzina 17:10

Kurs dolara kontynuuje spadki po odbiciu od 3,97 zł

Dolar pogłębia dziś spadki, wczoraj zakończył on dzień pod kreską, a dziś przecena wynosi kolejne 0,2%. Patrząc technicznie, para walutowa USD/PLN odbijała się w ostatnim czasie od strefy oporowej przy 3,97 zł. Poziom ten pozostaje istotnym oporem w średnim terminie. Dopóki kurs znajduje się poniżej obowiązuje tendencja spadkowa.

Dopiero w przypadku zanegowania wspomnianej strefy, ruch wzrostowy mógłby się przedłużyć nawet w kierunku 4,12 zł. Jeżeli natomiast nie dojdzie do wybicia górą, wciąż bazowym scenariuszem jest ruch w kierunku 3,87 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

 – Nad ranem wskazywałem, iż układy risk-on wspierają wycenę PLN. Potwierdzeniem tej tendencji było dzisiejsze zachowanie PLN. Oficjalne prognozy banków zakładają spadek wyceny złotego, jednak rynkowo cały koszyk CEE prezentuje się dość stabilnie, korzystając z poprawy globalnych nastrojów. Dzisiejsze wskazanie CPI ze strony GUS wypadło blisko oczekiwań (i odczytu wstepnego) – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs funta GBP/PLN reaguje przy 4,91 zł

Na kursie funta do złotego możemy obserwować wzrosty podczas dzisiejszej sesji. Kurs GBP/PLN ponownie odbił jednak w ostaniach dniach od oporu wynikającego z układu 1:1 oraz strefy wcześniejszej reakcji, co przemawia z dalszymi spadkami. Jeżeli jednak wsparcie przy poziomie 4,91 zł nie zostanie pokonanie, możliwe, że notowania wpadną w konsolidację na obecnych poziomach.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego testuje pokonany wcześniej opór od góry

Kurs euro do złotego znajduje się na niewielkim plusie. O ile wczoraj widzieliśmy spadki, tak notowania EUR/PLN odbiły się od wcześniej pokonanego oporu przy górnym ograniczeniu układu 1:1, które teraz stanowi wsparcie. Jeżeli kurs zdoła utrzymać się powyżej, wciąż możliwy jest atak na strefę oporową przy 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN wraca poniżej poziomu 4,1850 zł

Frank szwajcarski traci dziś ponad 0,5% w ujęciu do złotego. Para walutowa CHF/PLN, wróciła poniżej ważnej strefy oporowej przy 4,1850 zł, co może przemawiać za pogłębieniem spadków. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku strefy zaznaczonej kolorem zielonym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here