Naga MarketsKurs dolara kończy tydzień z silnym akcentem. EUR/USD w dółPiątek upłynął pod znakiem dalszego umocnienia dolara, chociaż ruchy nie były znaczące. Opublikowane o godz. 14:30 dane z USA niewiele zmieniły w postrzeganiu rynku (dochody spadły w maju mniej, niż się tego spodziewano, ale wydatki odbiły wolniej), gdyż dynamika zmian ostatnio jest duża. Zresztą, wszystko wydaje się być pomału dominowane przez jedno, a weekend tylko może nasilić obawy – mowa oczywiście szybko rosnących nowych przypadkach COVID-19 i potencjalnej reakcji władz (chociaż na razie politycy zarzekają się, że wyraźniejsze obostrzenia nie będą konieczne).

Kurs dolara zyskuje do większości walut G10. Mocniejsze jedynie frank i euro

Na przestrzeni tygodnia dolar zyskał do większości walut w koszyku G-10 – lepiej zachowały się tylko korona szwedzka, frank i euro. Jeżeli globalne nastroje będą nadal się pogarszać, to przyszły tydzień może wyglądać podobnie.

Technicznie na EURUSD mieliśmy dzisiaj nieudaną próbę wyjścia ponad spadkową linię trendu, po czym ponownie powróciliśmy w rejon 1,12. To układ pozostaje, zatem nadal spadkowy i rośnie prawdopodobieństwo wybicia minimum z tego tygodnia przy 1,1167.

Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here