Kurs dolara amerykańskiego nie może zaliczyć mijającego tygodnia do udanych. Na przestrzeni tych kilku dni stracił on bowiem 0,71%, co czyni go jedną z najsłabszych walut grupy G8, zaraz po jenie japońskim. Co ciekawe, spoglądając na notowania głównych par walutowych dostrzeżemy, że w najbliższym czasie deprecjacja ta mogłaby być jeszcze kontynuowana.


USDCAD w okolicy istotnego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowych spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej i wybił dołem z formacji trójkąta prostokątnego. Poniedziałkowe wzrosty doprowadziły do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie już we wtorek ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Trwające od tego czasu spadki sprawiły, że rynek osunął się w okolice kolejnego, technicznego wsparcia 1.3138. Jeżeli i ten poziom zostanie trwale pokonany, kurs USDCAD mógłby osunąć się nawet w rejon 1.3025.

Kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego
USDCAD Daily

USDCHF pokonuje linię trendu

Za potencjalnym osłabieniem dolara amerykańskiego przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF, której kurs osunął się wczoraj poniżej linii tendencji wzrostowej. Jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, rynek mógłby dotrzeć w okolice 0.9850.

Kurs dolara do franka szwajcarskiego
USDCHF Daily

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs euro (EUR) spadał do 4,27 zł. EURPLN z pierwszą „wzrostową” sesją od tygodnia
Następny artykułAmbra [AMB], Kruk [KRU] – Gorące spółki dnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here