Kurs dolara kończy tydzień na minusie, USD/PLN po 3,7617 zł. Złoty umacnia się także do franka, euro, jednak traci do funta
Pary walutowe z polskim złotym (PLN)

Miniony tydzień na głównych parach walutowych polskim złotym zakończył się mieszanie. Złotówka umocniła się do dolara, euro i franka szwajcarskiego, jednak nieznacznie straciła w ujęciu do funta brytyjskiego. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Forex Club
  • Kurs GBP/PLN utrzymuje się powyżej 5 zł
  • Euro kończy tydzień pod kreską
  • Frank szwajcarski wybija linię trendu wzrostowego
  • Kurs dolara z szansą na głębszą przecenę
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7617 zł 21.11.2020, godzina 13:00
Kurs euro EURPLN 4,4594 zł 21.11.2020, godzina 13:00
Kurs funta GBPPLN 5,0032 zł 21.11.2020, godzina 13:00
Kurs franka CHFPLN 4,1311 zł 21.11.2020, godzina 13:00

Kurs dolara wybija wsparcie przy 3,79 zł

Ostatnie dni przyniosły niewielkie spadki kursie dolara do złotego. Patrząc technicznie na wykres W1, doszło do wybicia ważnego wsparcia przy 3,79 zł. Dlatego też zgodnie z klasycznymi założeniami AT, należy oczekiwać dalszej przeceny po weekendzie.

Zgodnie z zasadą biegunowości wspomniane wsparcie przy 3,79 zł, powinno stanowić w tej chwili opór. Tak długo jak notowania znajdują się poniżej, istnieje szansa na atak poziomu 3,69zł, gdzie znajduje się szerokie mierzenie 61,8% Fibonacciego.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs funta brytyjskiego – GBP/PLN konsoliduje poziomie przy 5 zł

Pomimo, że funta brytyjskiego do polskiego złotego zakończył ostatni tydzień na plusie, tak w ostatnich dniach możemy obserwować wyraźną konsolidację i brak zdecydowanego kierunku. Handel odbywa się w rejonach psychologicznej bariery 5 zł.

Jeśli na początku nowego tygodnia notowania utrzymają się powyżej układu 1:1, który został zaznaczony poniżej kolorem niebieskim, należy oczekiwać ruchu w kierunku oporu przy 5,12 zł. Z drugiej strony, w przypadku wybicia dołem – spadki mogłyby sięgnąć poziomu wsparcia przy 4,8930 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego kontynuuje spadki

Tydzień temu kurs euro do złotego wybił dołem wsparcie przy 4,50 zł, a w ostatnich dniach zostało ono przetestowane od dołu, po czym spadki są kontynuowane. Sytuacja techniczna nie uległa więc zmianie – tak długo jak kurs będzie się znajdował poniżej, należy oczekiwać dalszej przeceny nawet w kierunku strefy przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs franka CHF/PLN poniżej linii trendu

Jeśli chodzi z kolei o sytuację techniczną na parze walutowej CHFPLN, notowania znalazły się poniżej dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, co może przemawiać za dalszą przeceną po weekendzie. Jeżeli sentyment się nie zmieni, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku kolejnego wsparcia przy 4,0530 zł. Gdyby jednak doszło do powrotu powyżej wspomnianej linii, możliwy jest ponowny atak na opór przy 4,20 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1
Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here