Naga Markets

exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Notowania EUR/USD walczą o utrzymanie parytetu

Zauważmy, że rynek wycenia już z 74- procentowym prawdopodobieństwem, iż Fed podniesie za 20 dni cenę kredytów do przedziału 300-325 bps. To straszy inwestorów, którzy obawiają się, że zbyt szybkie hamowanie gospodarki ewoluuje techniczną recesję w bardzo trudny, recesyjny układ dla USA, w kontekście kryzysu energetycznego Eurolandu oraz spowalniania chińskiej gospodarki.

Ekonomiści z MUFG Bank spodziewają się, że dolar pozostanie mocny w najbliższym czasie. Podobny obraz rozgrywają właśnie uczestnicy rynkowi, widzący sporą pewność, że Fed wprowadzi już we wrześniu podwyżkę rzędu 75 pb. Przypominamy, że rynek pracy będzie musiał wykazać się większą słabością, aby istotnie zmienić plany Fed-u, dotyczące dalszego zacieśniania i zwiększyć obawy przed recesją w USA. Jeśli jednak najbliższe dane NFP nie pokażą słabości to wówczas dolar dalej będzie mógł szybować w ujęciu koszykowym przy wieloletnich maksimach.

Na obecną chwilę notowania eurodolara pozycjonują się przy 1,00235, co sprzyja równowadze rynkowej, aczkolwiek już niebawem bardzo ważne dane makro dot. PMI i rynku pracy w USA ponownie zaktywizują strony transakcji do wykreślenia dłuższej czasowo fali, co prawdopodobnie zaważy na podejściu wobec amerykańskiego, bodźców dla Fed-u i kształtowania się wycen ryzykownych aktywów w ujęciu globalnym.

Nie zapominajmy jednak, że rynek szuka mikroelementów, aby odetchnąć od negatywnych przestrzeni risk-off. Warto zatem pilnie monitorować dane, gdyż jakiekolwiek zaskoczenie na niekorzyść USD powinno rotować przewagę byków na skomplikowanej planszy międzyrynkowej gry.

Michał Pietrzyca – główny analityk techniczny w Domu Maklerskim BOŚ

Redakcja poleca również:

Bossa

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs rubla | neuca akcje prognozy | akcje jsw | notowania develia | kryptowaluty ranking | allegro kurs akcji | kurs cd projekt |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułGiełda kryptowalut Mt. Gox wykonuje kolejny krok w kierunku spłaty wierzycieli
Następny artykułShort na EUR/USD: Nomura celuje w 0,9 dol. na kursie euro do końca roku
Analityk Domu Maklerskiego BOŚ S.A. oraz trader na rynku akcyjnym. Autor codziennych komentarzy oraz spojrzeń rynkowych w serwisie analitycznym BossaFX. Powiązany z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku oraz Uniwersytetem Gdańskim od 2018 roku jako wykładowca akademicki w zakresie podstaw inwestowania oraz wprowadzenia do rynku akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here