Naga Marketsglobuz z wbitą pinezką na kanadzieO godzinie 16:00 Instytut Ivey działający przez Western University opublikował swój autorski wskaźnik indeksu menedżerów ds. zakupów (PMI) mierzący comiesięczną zmianę aktywności gospodarczej na terenie Kanady.


54,3 powyżej prognoz

Te artykuły również Cię zainteresują
Konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał, że wartość wskaźnika wzrośnie do 51,1 z 50,6 poprzednio. Ostatecznie, marcowe rezultaty PMI Ivey okazały jednak zdecydowanie lepsze, gdyż zamiast wzrostu o 0,5 p.p. odnotowano wzrost aż do 54,3 a więc o 3,7 p.p.

PMI Ivey
źródło: www.iveypmi.uwo.ca

Indeks Ivey PMI to wskaźnik aktywności gospodarczej publikowany przez kanadyjską Richard Ivey School of Business. Budowa wskaźnika jest identyczna jak w przypadku pozostałych indeksów PMI (choćby amerykańśkiego ISM PMI, czy Markit PMI).

Jak reagował USDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że w wyniku zdecydowanie lepszego od oczekiwań marcowego rezultatu PMI Ivey doszło do niewielkiego umocnienia dolara kanadyjskiego. Z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby to nawet przyczynić się do ponownego odrzucenia górnego ograniczenia trwającej od 29 marca br. konsolidacji.

Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs pary walutowej USDCAD mógłby osunąć się w okolice poziomu 1.3346 bądź nawet 1.3333.

Do handlu na parach walutowych z CAD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD M30

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOponeo.pl najwyżej od sierpnia 2018 roku. Akcje drożeją o 7% i testują 30 zł
Następny artykułDania sprzeciwia się EBC! Zamierza zdelegalizować banknoty 500 euro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here