Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryPomimo, że rozpoczął się okres świąteczny i w kalendarzu makroekonomiczny nie ma za wielu odczytów, to dziś poznaliśmy kilka ważnych publikacji. O godzinie 14:30 publikowane były dane z Kanady i USA, z kolei o 16:00 tylko ze Stanów Zjednoczonych. Zobaczmy jak kształtuje się kurs pary walutowej USDCAD


Kurs dolara USDCAD w górę po danych makro

Pierwsze odczyty poznaliśmy dziś o godzinie 14:30, publikowane były dane zarówno z USA i Kanady. Jak się okazało wielkość zamówień środków trwałych w listopadzie spadła niespodziewanie o 2% podczas, gdy oczekiwania rynkowe wynosiły +1,5%. Wskaźnik PKB z Kanady również rozczarował. Rynek spodziewał się wzrostu dynamiki PKB o 0,1%, podczas gdy w listopadzie zanotowano spadek o 0,1%. Jednym pozytywnym akcentem były dane z rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, gdzie sprzedaż nowych domów w ubiegłym miesiącu wzrosła o 1,3% w ujęciu miesięcznym.

Kalendarz makroekonomiczny
źródło: investing.com

Sytuacja techniczna na USDCAD

W przypadku danych z godziny 14:30, zarówno odczyty z USA, jak i Kanady wypadały gorzej od oczekiwań, z kolei te o godzinie 16:00 okazały się lepsze dla dolara. Patrząc na wykres USDCAD, możemy dziś obserwować ruch w górę. Kurs utrzymuje się powyżej wybitej w ubiegłym tygodniu linii trendu, dlatego też możliwe jest wyznaczenie większej korekty wzrostowej. Aktualnie celem dla popytu jest test oporu wynikającego z górnego ograniczenia układu Overbalance przy 1,3210. Jeżeli wzrosty byłyby silniejsze, kolejnym oporem do rozważenia jest dopiero strefa przy 1,3260. Wsparciem pozostają s kolei okolice ostatnich minimów przy 1,3115.

Wykres USDCAD
USDCAD interwał H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here