Naga MarketsKurs dolara kanadyjskiego (USD/CAD) z potencjałem wzrostowym zdaniem RabobankKurs USD/CAD jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia wystrzelił chwilowo nawet do 1,2950, ale już we wtorek notowany jest 2% niżej na 1,2615. Zdaniem Rabobank, kurs USD/CAD wróci jeszcze do poziomów powyżej 1,28 w perspektywie kolejnych trzech miesięcy.

Kurs USD/CAD ze wsparciem na 1,26, potencjał wzrostu do 1,30 – Rabobank

Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) ma przed sobą możliwość wzrostów, jak dzięki kombinacji analizy fundamentalnej i technicznej uważają analitycy Rabobank.Jeśli chodzi o krótki termin, uszko z formacji filiżanki na 1,26 powinno okazać się kluczowym wsparciem podobnie jak trzymiesięczna linia trendu wzrostowego, a nieco niżej na 1,2554 jest linia 200-dniowej średniej kroczącej. – zauważyli analitycy techniczni Rabobank. – Postrzegamy to jako spodziewaną linię sprzedaży USD/CAD i spodziewamy się, że para będzie handlowana przede wszystkim w zakresie 1,2650 – 1,2750 do czasu spotkania Fed w piątek w Jackson Hole.

Plus500

Nadal widzimy potencjał USD/CAD do ruchu w górę i oczekujemy, że para będzie handlowana powyżej 1,28 ponownie jeszcze w tym roku, jednak mimo naszego byczego poglądu na USD, nie prognozujemy przełamania 1,30, a umocnienie CAD zapewne powstrzyma USD/CAD w ryzach. – dodali.

Kurs dolara kanadyjskiego (USD/CAD) z potencjałem wzrostowym zdaniem Rabobank
Kurs USD/CAD. Źródło: tradingview.com

Analitycy Rabobank oczekują, że kanadyjska waluta poradzi sobie lepiej niż inne waluty surowcowe w kolejnych tygodniach, gdy aktywność ekonomiczna ludności w Kanadzie nabierze nieco tempa. Ma w tym pomóc zwiększone tempo szczepień, które ograniczy zapewne potencjał do powrotu lockdownów, które obowiązują przecież w Australii czy Nowej Zelandii (krajach z walutami surowcowymi).

Niezmiennie, powiązanie CAD z rynkami surowcowymi daje o sobie znać, szczególnie to związane z ropą naftową, jak podkreślili eksperci z Rabobank.

Powiązanie z ropą pozostaje istotne i widzimy nieco wsparcia, które może pochodzić z kompleksu energetycznego w kolejnych miesiącach. Spodziewamy się wzrostu cen ropy do końca tego roku pomimo ostatniego zmniejszenia się liczby traderów działających w oparciu o utarty prowzrostowy schemat. – podsumowali analitycy Rabobank.

Kurs USD/CAD w górę do nawet 1,3024, twierdzi Credit Suisse

Podobnego zdania są analitycy Credit Suisse, którzy również dostrzegają potencjał wzrostowy do nawet 1,30.

invest

Zamknięcie poniżej 200-dniowej średniej kroczące na 1,2553 może sugerować, że dołowanie kursu jest jeszcze przed nami, a wsparcie może być znalezione na 1,2479. – dostrzegli eksperci z Credit Suisse. – Opór zauważalny jest najpierw na 1,2662, powyżej czego możemy zauważyć możliwość powrotu do 1,2711 przed 1,2748 i potem 1,2779.

f- Wybicie powyżej 1,2836 jest potrzebne, aby potwierdzić ponownie trend wzrostowy i rozpocząć ruch do 1,2950 i potem 1,3024. – podsumowali.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax30 | selvita akcje wykres | kurs akcji dino | pkp cargo kurs akcji | neuca akcje | polenergia kurs akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here