Naga MarketsKurs dolara kanadyjskiego (USD/CAD) umacnia się w G10Rynek akcji w Azji odchodzi lekko od 1-mies. minimów, a FX walczy o stabilizację po tym, jak prezes Fed Powell zrobił niewiele dla zahamowania wzrostu rentowności obligacji. Indeks dolarowy jest najwyżej od listopada. Cena ropy rośnie po decyzji OPEC+ o utrzymaniu ograniczeń wydobycia.

Dolar kanadyjski silny w G10, wzrost rentowności wpływa negatywnie rynek akcji w Azji

W czwartkowym przemówieniu prezes Fed pozostał gołębi, podkreślając, że obecna polityka jest odpowiednia, ale niewiele odniósł się do zjawiska rosnących rentowności obligacji. Brak sugestii interwencji rozczarował inwestorów. Oprocentowanie 10-latek wzrosło do 1,56 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rosnące rentowności zepchnęły rynek akcji w Azji do 1-mies. dołków, ale na przestrzeni sesji zawiązała się próba odbicia. Ostatecznie japoński Nikkei225 spadł o 0,23 proc., chiński Shanghai Composite dołuje o 0,02 proc., a koreański KOSPI spada o 0,6 proc.

Futures na S&P500 handluje się płasko po tym, jak w czwartek indeks spadł o 1,34 proc. Mocno ucierpiał technologiczny Nasdaq100, który stracił 1,73 proc.

Futures na DAX dołuje o 0,5 proc.

Indeks dolarowy DXY wzrasta do 3-mies. szczytów (91,75). EUR/USD zjechał do 1,1950, GBP/USD spada do 1,3880.

W G10 silniejszy od USD jest nieznacznie tylko CAD wzmocniony kontynuacją wzrostów cen ropy naftowej. USD/CAD obniża się do 1,2650.

OPEC+ postanowił o podtrzymaniu dotychczasowych ograniczeń wydobycia co najmniej do kwietnia. Arabia Saudyjska również utrzymała dobrowolne cięcia w przyszłym miesiącu. WTI rośnie o 1,5 proc. do 64,8 USD.

EUR/PLN rośnie do 4,5610.

Złoto pierwszy raz od czerwca spadło poniżej 1700 USD/oz.

Bitcoin traci 1,2 proc. do 47350 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed-lublin notowania | analiza dax | nasdaq giełda | ropa wti prognozy | kurs dol |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here