Naga MarketsKurs dolara kanadyjskiego (USD/CAD) osunął się do poziomu 1.2050Do pracy wracają Amerykanie i Brytyjczycy i w związku z tym można mieć nadzieję, że poziom zmienności powróci przynajmniej do normy. Obecnie nastroje na rynkach akcji jeszcze są letnie. Poziom wycen niewiele różni się od wczorajszego europejskiego popołudnia, choć w większości wypadków odnotowana jest mała zwyżka. W ostatnich dniach zmienność się skurczyła.

Kurs dolara kanadyjskiego pokazuje lekką słabość, w Australii PMI pozostał praktycznie bez zmian

Indeksy wykonują minimalne ruchy, z których właściwie niewiele wynika. Przykładem jest niemiecki DAX, który praktycznie skonsolidował się pod poziomem rekordów. Faza małych zmian trwa ponad tydzień.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś mamy pierwszy dzień miesiąca, a zatem jest to zwyczajowy dzień wysypu publikacji przemysłowych wskaźników PMI. W Australii PMI pozostał praktycznie bez zmian wobec odczytu z poprzedniego miesiąca. Japoński wskaźnik nieznacznie się obniżył z 53.6 do 53.0 pkt. W Chinach również właściwie bez zmian wobec publikacji kwietniowej. Dotychczas poza wskaźnikami PMI pojawiła się informacja o zakończeniu posiedzenia RBA. Parametry polityki pieniężnej pozostały bez zmian. Bank przyznał, że sytuacja gospodarki jest lepsza niż wcześniej zakładano. Podobnie w przypadku poprawy na rynku pracy.

DE30.f; Interwał godzinowy

Niemniej założenia co do zmian stóp procentowych się nie zmieniły. Wg australijskiego banku centralnego stopy pozostaną na dotychczasowym poziomie do 2024, a może i dłużej. Bank obawia się kolejnych fal zachorowań. W ciągu dnia poznamy kolejne wskaźniki przemysłowe PMI, ale i zmianę szwajcarskiego PKB, wstępną polską inflację za maj, a także wstępną inflację liczoną dla strefy euro. Po południu pojawią się dane o kanadyjskim PKB oraz amerykańskim wskaźniku ISM dla przemysłu, któremu zwykle towarzyszą także dane o zmianie wydatków na inwestycje budowlane.

Cena ropy naftowej się podnosi. Obecnie baryłka WTI kosztuje 67.65 dolarów. To już niewiele mniej niż szczytowa wartość trwającego trendu, która została osiągnięta na początku marca. Także na rynku złota cena uncji wzrosła do 1910 dolarów. Obecnie poziom 1880 jest krótkoterminowym wsparciem, a o trendzie w średnim terminie decyduje wsparcie na lokalnym dołku na poziomie 1810 dolarów.

Na rynku walutowym zmiany cen są małe. Nawet posiedzenia RBA nie wpłynęło mocno na notowania australijskiego dolara. Para AUDUSD wciąż przebywa w pobliżu poziomu 0.7750 wokół którego wahania trwają już kolejny tydzień. EURUSD notuje wartość 1.2220, a GBPUSD 1.4220, choć niedawno “kabel” znajdował się na nowym szczycie zwyżki 1.4250. Lekką słabość dolara amerykańskiego widać również w notowaniach USDCAD, które osunęły się do 1.2050 oraz USDJPY, który znajduje się na poziomie 109.50.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotego | akcje azoty | bitcoin przewidywania | bitcoin nowości | wig20 akcje | brokerzy ecn | notowania funta |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here