Naga MarketsKurs dolara kanadyjskiego (USD/CAD) osłabia się i oscyluje wokół poziomu 1,2085Indeksy w Azji zaczynają tydzień z mieszanym rezultatem, pomimo pozytywnego zakończenia handlu na Wall Street w piątek. Na FX zmiany są niewielkie w oczekiwaniu na odczyt inflacji z USA.

Kurs dolara kanadyjskiego minimalnie spada, zmiany na FX są dziś niewielkie

W bieżącym tygodniu rynek wyczekuje danych o inflacji z USA, które dopełnią obrazu gospodarki po gorszym od oczekiwań odczycie NFP. (559 tys. vs 674 tys. prog.). W piątek indeksy w USA zwyżkowały w myśl „gorsze dane to lepsze dane”. Dow Jones dołożył 0,52 proc., S&P500 wzrósł o 0,88 proc., a Nasdaq100 zyskiwał 1,47 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Weekend nie dostarczył wydarzeń, ale handel w Azji przebiega w mniej optymistycznych nastrojach. W poniedziałek Nikkei225 zyskuje około 0,4 proc., ale notowania Hang Seng cofają się o 0,6 proc., a Shanghai Composite traci 0,2 proc.

Futures na DAX30 cofa się o 0,2 proc. i zwiastuje korekcyjny początek sesji.

W poniedziałek rano zmiany na FX są niewielkie, choć przeważa nieco silniejszy dolar. Bez dużego echa przeszła wypowiedź sekretarz skarbu Yellen, która przyznała, że minimalnie wyższe stopy procentowe byłyby pozytywne. Równocześnie stwierdziła, że nawet jeśli propozycja infrastrukturalna Bidena wywoła wyższą inflację, będzie pozytywna dla Stanów Zjednoczonych

EUR/USD jest w okolicy poziomów odniesienia, przy 1,2165, a notowania GBP/USD cofają się do 1,4140.

W przypadku walut surowcowych obserwujemy te same poziomy co przed weekendem. AUD/USD znajduje się w okolicy 0,7735, a kurs NZD/USD oscyluje przy 0,7205. Nieco słabszy jest CAD z kursem USD/CAD na poziomie 1,2085.

Na rynku złotego panują umiarkowane nastroje w oczekiwaniu na decyzję RPP ws. poziomu stóp procentowych. EUR/PLN znajduje się przy 4,45.

invest

Na rynku towarowym traci ropa naftowa oraz złoto. Cena baryłki WTI spada do 69,35 USD, podczas gdy baryłka surowca Brent wyceniana jest na 71,5 USD. Uncja złota kosztuje 1885 USD i jest 0,3 proc. tańsza niż przed weekendem.

Zmiany na rynku krypto można uznać za pomijalne. BTC/USD oscyluje wokół 36 tys., a notowania ETH/USD umacnia się do 2,7 tys. pkt.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania gpw | mercator gpw | dow j | biomed-lublin gpw | dax 30 index | co to jest blik? | biomed lublin notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here