Naga MarketsMonety i banknoty dolara kandyjskiego CADJednym z najważniejszych wydarzeń środowej sesji bez wątpienia jest posiedzenie Banku Kanady. W związku z tym, punktualnie o godz. 16:00 poznamy decyzję monetarną, która może przyczynić się większej zmienności notowań dolara kanadyjskiego.


BoC jednogłośnie utrzyma stopy proc. bez zmian

Według analityków z TD Securities, Bank Kanady podczas styczniowego posiedzenia pozostawi stopy procentowe bez zmian, utrzymując przy tym swój ostrożny optymizm. Zwracają oni uwagę, że podczas gdy sytuacja na świecie poprawiła się od października, Bank niechętnie przyjmuje do wiadomości pogorszenie się lokalnych danych, a tegoroczny, udany Business Outlook Survey daje pewną elastyczność w przestrzeganiu scenariusza. To, wraz z niezmienionymi prognozami PKB, powinno zaowocować jastrzębim tonem.

Zdanie to podziela także Christian Lawrence, starszy specjalista ds. strategii rynkowej w Rabobanku. Spodziewa się on bowiem, że 22 stycznia Bank Kanady jednogłośnie opowie się za pozostawieniem stóp procentowych na niezmienionym poziomie 1,75%.

Obniżka dopiero w drugim kwartale 2020 r.

– Istnieje tylko około 50% szans na obniżkę o 25 pb do końca 2020 roku. Pozostajemy z naszym długo utrzymującym się (od pierwszego półrocza 2019 r.) poglądem, że BoC zacznie obniżać stopy procentowe w drugim kwartale 2020 r. – wskazał Christian Lawrence dodając, że prognozowana ścieżka luzowania na rok 2020 (trzy obniżki o 25 pb) opiera się na oczekiwaniu RaboResearch, że Fed rozpocznie luzowanie w kwietniu.

Utrzymania stóp procentowych Banku Kanady na niezmienionym poziomie spodziewają się także analitycy ING Banku. Podejrzewają oni, że rynki zbyt agresywnie wyceniają łagodzenie BoC, a bilans ryzyka dla CAD wydaje się odwrócony do góry nogami.

– Sentymenty inwestorów wokół perspektywy luzowania BoC znacznie się zmieniły w ciągu ostatnich kilku miesięcy (…) Ponieważ jakakolwiek znacząca zmiana stanowiska w polityce monetarnej jest mało prawdopodobna, prognozy te mogą zdeterminować większość reakcji rynku. Uważamy, że ujemna korekta prognoz PKB Banku może skłonić rynki do przyśpieszenia ich oczekiwań w zakresie redukcji – wskazują analitycy ING.

USDCAD w konsolidacji

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że rynek ten od niemal dwóch tygodni porusza się w trendzie horyzontalnym, którego dolne ograniczenie zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego.

Weź udział w darmowym webinarze:
Zarządzanie ryzykiem jako dominanta sukcesu na rynku

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD H4

Analitycy ING Banku uważają, że notowania USD/CAD będą miały trudności z utrzymaniem handlu poniżej 1,30 w najbliższym czasie. Za potencjalnym umocnieniem dolara amerykańskiego względem dolara kanadyjskiego opowiadają się także analitycy Rabobanku. Mimo to obniżyli oni swoje projekcje dla tego rynku z przedziału 1,32-1,34 do 1,30-1,32, który ma zdominować działania cenowe w najbliższych miesiącach. Zaznaczają oni jednak, iż w drugim kwartale jest miejsce na test 1,33, ale spodziewamy się powrotu do 1,32 w połowie roku.


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin (BTC) urośnie do 12 500 USD w ciągu 4 miesięcy. Kurs BTC oczami analityka
Następny artykułDzięki PPK liczba aktywnie oszczędzających w Polsce wzrosła o ponad 40%, twierdzi prezes PFR
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here