Naga Marketsglobuz z wbitą pinezką na kanadzieŚrodowa sesja przebiega pod znakiem CPI. Od rana poznaliśmy już bowiem wyniki inflacji konsumenckiej z Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii oraz strefy euro. Punktualnie o godz. 14:30 podobny raport opublikował także Urząd Statystyczny Kanady. Jak na te dane reagował kurs dolara kanadyjskiego (CAD)?


Kanadyjska inflacja CPIZ raportu Statistics Canada wynika, że indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w marcu br.r. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego aż o 1,9%, co okazało się wynikiem zdecydowanie lepszym od poprzedniego, kiedy to ceny towarów i usług konsumpcyjnych rosły w tempie 1,5%.

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspiera także fakt, iż w stosunku do lutego br.r ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 0,7%, co oznacza, że zgodnie z oczekiwaniami analityków utrzymały one swoją dynamikę.

W raporcie czytamy także, że w ujęciu rocznym ceny rosły we wszystkich ośmiu głównych grupach.

Kanadyjska inflacja CPI

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że w skutek dobrych doszło do dynamicznego umocnienia kursu dolara kanadyjskiego. Analizując obecną sytuację na interwale 4-godzinowym dostrzec można, iż w wyniku tych spadków rynek wybił dołem z trwającej od 29 marca br. konsolidacji.

7 kroków jak zbudować swoja strategię inwestycyjną – zapisz się na bezpłatny webinar


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKGHM zarekomendował niewypłacanie dywidendy z zysku w 2018 roku
Następny artykułT-Bull zaprezentuje Tank Battle na iOS, Racing Classics trafia na Steam. Akcje rosną o 5,5%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here