Kurs dolara już niedługo po 4 zł? Funt mocno w górę, euro i dolar także na plusie w poniedziałek 28 września 2020 roku
Pary walutowe z polskim złotym

W ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy wyraźne straty na polskim złotym. Niestety po weekendzie negatywne nastroje utrzymują się. Nasza krajowa waluta mocno traci podczas poniedziałkowej sesji, złotówka znajduje się pod kreską w ujęciu z dolarem, euro, frankiem i funtem. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Na parach z PLN utrzymują się kiepskie nastroje
  • Złotówka traci traci w piątek do głównych walut
  • Złoty pod kreską w ujęciu do dolara, euro, funta i franka w czwartek
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9280 zł 28.09.2020, godzina 16:55
Kurs euro EURPLN 4,5795 zł 28.09.2020, godzina 16:55
Kurs funta GBPPLN 5,0525 zł 28.09.2020, godzina 16:55
Kurs franka CHFPLN 4,2314 zł 28.09.2020, godzina 16:55

Kurs dolara do złotego wkrótce po 4 zł?

Podczas poniedziałkowej sesji możemy obserwować kontynuacje wzrostów nie tylko na kursie dolara do polskiego złotego, ale także do innych głównych walut. Złotówka traci dziś także w ujęciu z euro, funtem i frankiem.

Patrząc na interwał D1, para walutowa USD/PLN kontynuuje wzrosty podczas dzisiejsze sesji. W ubiegłym tygodniu notowania wybiły się powyżej oporu przy 3,89 zł, przez co droga w kierunku okrągłego poziomu 4 zł została otwarta.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wybija bez problemu powyżej 5 zł

Podczas poniedziałkowej sesji także możemy obserwować silne wzrosty na kursie funta do złotego. Złoty traci aż 1,3% w ujęciu do GBP! Tym samym patrząc na wykres D1, notowania bez większego problemu pokonały kluczową barierę podażową wypadającą w rejonach 5 zł.

Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej obszar przy 5 zł powinien aktualnie stanowić kluczowe wsparcie. Tak długo jak notowania znajdują się powyżej, należy oczekiwać dalszej zwyżki.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro nie zwalnia tempa, EUR/PLN coraz wyżej

Kurs euro do złotego rozpoczął nowy tydzień od dynamicznych wzrostów. Patrząc technicznie na wykres D1, ruch w górę jest kontynuowany bez większych przystanków. Jeśli obecny sentyment nie ulegnie zianie, bardzo możliwe, że już w najbliższych dniach dojdzie do ataku na strefę oporową przy 4,6150 zł. Gdyby doszło jednak do cofnięcia, poziom 4,50 zł powinien być traktowany jako najbliższe kluczowe wsparcie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN kontynuuje zwyżkę

Kurs frank szwajcarskiego także znajduje się dziś na plusie. Notowania CHF/PLN coraz ponownie próbują wybić strefę oporową przy 4,21 zł, i jeśli dzisiejsza świeca D1 zamknie się powyżej, droga do dalszej zwyżki zostanie otwarta. Najbliższy opór znajduje się jednak dość blisko, wynika on z kolejnego mierzenia Fibo 61,8%.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here