Naga MarketsKurs dolara już nie będzie tracił. EUR/USD spadnie do 1,14Kurs dolara w ubiegłym tygodniu nie radził sobie najlepiej. Para walutowa EUR/USD umocniła się o prawie 2 proc. Kontrarianie uważają jednak, że dolarowe byki mogą powrócić. Jeden z nich przewiduje nawet spadek Eurodolara do poziomu 1,14 USD.

  • Informacja o szczepionce oraz zwycięstwo Bidena miały osłabić dolara
  • Greenback jednak nie traci, a powyższe informacje mogły już zostać wycenione
  • Notowania EUR/USD utknęły w konsolidacji

To koniec spadków dolara?

Informacja o postępach w badaniach nad szczepionką na koronawirusa początkowo osłabiła greenbacka. Dolar miał też stracić na zwycięstwie Joe Bidena w wyborach prezydenckich, co postrzegane było jako krok w kierunku dużego bodźca fiskalnego.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Przeciwnicy poglądu wskazującego na spadki dolara twierdzą jednak, że znaczna ich część już nastąpiła, co ma mieć swoje odzwierciedlenie w cenach. Odbicie jakie obserwowaliśmy w poniedziałek, czy to na indeksie dolara (DXY), czy parze walutowej EUR/USD wzmacnia ich tezę.

Według Brada Brechtela, stratega w Jefferies, dolar nie zamierza rozszerzać spadku.
– Wiem, że to brzmi szalenie na tych poziomach, ale po prostu nie widzę możliwości przedłużającej się bessy na USD. Jeśli sytuacja w gospodarce znowu się poprawi, wtedy teoria „uśmiechu” dolara zaczyna działać, a USD ma lepsze wyniki – czytamy we wtorkowym raporcie Brechtela.

Co więcej, analityk prognozuje spadek notowań euro do 1,14 w stosunku do dolara. Założeniem jest tu umocnienie dolara w rezultacie wzrostu gospodarczego USA przewyższającego dynamikę wzrostu innych krajów. Ewentualnie, dolarowi pomóc może wzrost awersji do ryzyka.

Kurs EUR/USD w konsolidacji

Podczas poniedziałkowej sesji na parze walutowej EUR/USD byliśmy świadkami wybicia w górę i testu poziomu 1,1900. Jednakże, do końca dnia zyski zostały utracone, a kontroli przejęli sprzedający.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Kurs euro tracił do greenbacka także we wtorek i wczoraj. Dziś natomiast odrabia środowe straty. Wciąż jednak notowania pozostają w zakresie, gdzie opór stanowi strefa przy 1,1860 – 1,1900, a wsparcie znajdziemy w okolicach 1,1615.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here