Naga MarketsDolar amerykański nie może zaliczyć piątkowej sesji do udanych. Osłabia się on dziś bowiem w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Tendencję tą dostrzec można jednak nie tylko na przestrzeni pojedynczej sesji. Deprecjacją dolara trwa już bowiem od ponad roku, a ekonomiści oczekują, że potrwa jeszcze przynajmniej przez kilka miesięcy.

Kurs dolara spadnie jeszcze niżej 

Analitycy walutowi Mitsubishi UFJ Financial Group, Inc (MUFG), jednej z największych grup finansowo-bankowych na świecie spodziewają się, że ogólne fundamenty ograniczą krótkoterminowe wzrosty dolara i amerykańska waluta będzie osłabiać się w średnim terminie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Narracja ta może się zmienić, jeśli dojdzie do dalszego wzrostu rentowności w USA. Eksperci spodziewają się jednak, że globalna presja inflacyjna będzie raczej powstrzymywać wzrost rentowności w oderwaniu od realiów, ograniczając potencjalne wsparcie dla amerykańskiej waluty.

Mimo, że spodziewają się oni deprecjacji dolara amerykańskiego, to zakres tej wyprzedaży nie musi być wcale duży. Analitycy szacują bowiem, że kurs euro wzrośnie do końca roku jedynie w okolice 1,22 USD z nieco ponad 1,21 USD obecnie.

EURUSD Daily

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ceny kryptowalut | jsw notowania | giełda jsw | zlotowka | kryptowaluty ranking |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDow Jones z kontynuacją trendu? Analiza techniczna indeksu
Następny artykułMiedź na drodze do zakończenia tygodnia na minusie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here