Naga MarketsW środę dolar amerykański (USD) traci do głównych walut, nerwowo oczekując na wieczorne podsumowanie posiedzenia FOMC. Inwestorzy zakładają, że Rezerwa Federalna zasygnalizuje plany spowolnienia tempa podwyżek stóp procentowych, co może przełożyć się na dalszą deprecjację waluty. Kurs USD/JPY pogłębia grudniowe dołki i znajduje się najniżej od końca października, testując 112,20.


Decydenci FED według analityków podniosą w środę stopy po raz czwarty w tym roku, jednocześnie sygnalizując chęć spowolnienia podwyżek w przyszłym roku w związku z obawami o zastój globalnego wzrostu gospodarczego.

Prezydent USA Donald Trump wielokrotnie krytykował podwyżki stóp FED, a we wtorek powiedział na Twitterze, że bank nie powinien nawet rozważać dalszej normalizacji polityki pieniężnej w obliczu tak dużej niepewności gospodarczej.

Jak widać na poniższym wykresie, kurs dolara do japońskiego jena testuje poziomy poniżej 112,20, co jest najniższą wartością od końca października:

USDJPYDaily 19.12

Spadek USD pokazuje, że inwestorzy wyceniają gołębie posiedzenie FOMC już na kilka godzin przed jego rozpoczęciem, spodziewając się mocno wstrzemięźliwych decyzji ze strony decydentów polityki pieniężnej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here