Naga MarketsJen japoński, dolar amerykański i frank szwajcarski są niezmiennie określane bezpiecznymi przystaniami twierdzi Maciej Leściorz i Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 5 września 2019 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na waluty, które zyskują na wartości przy rosnącej awersji do ryzyka na świecie. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


Bezpieczne przystanie wciąż atrakcyjne dla inwestorów

Jest to ciekawe zjawisko szczególnie w odniesieniu do jena. Patrząc na gospodarkę japońską, gdzie deficyt wynosi ok. 230 procent PKB, ta gospodarka i waluta kraju jest uznawana za bezpieczną. Wynika to z tego, iż Japonia posiadając solidną pozycję w eksporcie posiada wsparcie w postaci Banku Japonii, który dba o to, aby kurs jena nie był zbyt mocny. Od trzech lat utrzymują się ultra-niskie stopy procentowe. Inwestorzy dostrzegają sporą stabilność w działaniach BoJ, podobnie jak w przypadku Szwajcarii. W przypadku dolara atutem jest potęga gospodarki – oznajmił Maciej Leściorz.

Te artykuły również Cię zainteresują
A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here