Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem ani jednego istotnego raportu makroekonomicznego dotyczącego najważniejszych światowych gospodarek.Fakt ten sprawił, że zmienność na notowaniach popularnych walut była dziś stosunkowo ograniczona. Do godziny 18:00 dolar amerykański umacniał się w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara nowozelandzkiego. Warto zwrócić jednak uwagę, że aprecjacja USD była w trakcie wtorkowego handlu jedynie symboliczna.

Dane z godz. 18:00 | Źródło: finviz.com

Funt odrabia straty 

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta spadł od początku czerwca br. o ponad 4,6 centa, co stanowiło dokładnie 3,26 proc. Tak znaczna deprecjacją szterlinga wobec dolara amerykańskiego sprawiał, że pokonanych zostało kilka istotnych poziomów wsparcia, w tym m.in. linia trwającego od maja 2020 roku trendu wzrostowego.

Dopiero z początkiem nowego tygodnia szterling odnotował pewne odbicie. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wzrosnąć w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), tj. 1,40 USD.

Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzenim 50 proc. korekty Fibonacciego, nie można jednak wykluczyć, iż wzrosty te okażą się jedynie korektą, po zakończeniu której kurs funta powróci do spadków.

GBPUSD Dailye

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcje CD Projekt znowu w dół. Kolejny analityk obniżył rekomendację dla CDR
Następny artykułWIG20 z niewielkim wzrostem, KGHM liderem polskiego indeksu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here