Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiega na rynku walutowym niezwykle interesująco. W ciągu dnia poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych przedstawiających stan gospodarek Nowej Zelandii, strefy euro oraz Stanów Zjednoczonych.Już 45 minut po północy (czasu polskiego) Urząd Statystyczny Nowej Zelandii poinformował, iż ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w drugim kwartale 2021 roku w stosunku do pierwszego kwartału br. o 1,3 proc., a w stosunki do drugiego kwartału 2020 r. aż o 3,3 proc. To odczyty zauważalnie lepsze od prognoz zakładających wzrost inflacji jedynie o 0,8 proc. w ujęciu kwartalnym i 2,8 proc. w skali roku.

O godzinie 11:00 podobny raport przedstawił także Eurostat. Z publikacji tej wynika jednak, że zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami, ceny konsumpcyjne w strefie euro wzrosły w czerwcu br. w stosunku do maja br. o 0,3 proc., a w skali roku o 1,9 proc.

O godzinie 14:30 opublikowany został z kolei raport obrazujący poziom sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Jej wartość wzrosła w czerwcu br. w stosunku do maja br. o 0,6 proc., co okazało się wynikiem zauważalnie lepszym od prognoz zakładających spadek o 0,4 proc.

Dolar amerykański jednym z największych wygranych sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Deprecjację amerykańskiej waluty dostrzec można dziś bowiem jedynie w relacji do dolara nowozelandzkiego.

Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

AUD/USD w okolicy istotnego wsparcia 

Spoglądając na notowania pary walutowej AUD/USD zauważymy, że wskutek trwających od pewnego czasu spadków rynek osunął się do niezwykle istotnej stery oporu w okolicy 0,74 USD. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana i wsparcie to zostanie pokonane, wówczas należałoby przygotować się na możliwość dalszej wyprzedaży w okolice 7,7330, 0,7230, bądź nawet do 0,7020.

AUDUSD Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin giełda | cfd jak działa | comarch notowania | frank kurs | nasdaq indeks | eur pln stooq | wykresy kryptowalut | kurs ropy naftowej |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł6 spółek odnotowało roczny rekord notowań w piątek. Akcje Mercator Medical straciły na zamknięciu ponad 6%!
Następny artykułMUFG stawia na dolara nowozelandzkiego poprzez sprzedaż AUD/NZD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here