Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania większej zmienności na notowaniach którejkolwiek z popularnych walut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:25 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego jedynie symboliczną aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do dolara kanadyjskiego.

Dane z godz. 17:25 | Źródło: finviz.com

GBP/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta w dalszym ciągu utrzymuje się w stosunkowo wąskiej konsolidacji, której górne ograniczenie stanowi niezwykle istotny opór respektowany przez ten rynek już od września 2000 roku. Gdyby tylko strefa ta została wybita, kurs funta znalazłby się na najwyższym poziomie od pamiętnego referendum z czerwca 2016 r. kiedy to Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem UE.

GBPUSD Daily

NZD/USD

Zauważalne osłabienie amerykańskiej waluty widać dziś także na notowaniach pary walutowej NZD/USD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara nowozelandzkiego mógłby wzrosnąć w najbliższym czasie w okolice horyzontalnego oporu w wysokości 0,7290 USD.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że poziom ten stanowi górne ograniczenie trwającej od połowy kwietnia br. konsolidacji. Gdyby tylko opór ten został pokonany, wówczas oczekiwać moglibyśmy dalszej zwyżki notowań aż do 0,7435.

NZDUSD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

invest
  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKalendarz makro i inwestowanie podczas danych – Arkadiusz Jóźwiak zaprasza na webinar 7 czerwca
Następny artykułZmarnowane dekady i ogromne problemy demograficzne. Co stanie się z Irakiem?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here