Naga MarketsKurs dolara i Wall Street w górę po publikacji danych gosp. ISM dla USAWedług danych Instytutu Zarządzania Podażą, indeks ISM dla usług zaskoczył w grudniu wzrostem do 57,2 pkt. z 55,9 pkt. W górę poszły nowe zamówienia, co rynek odebrał jako pozytywny sygnał. Wall Street przyspieszyła wzrosty – S&P500 wybił się na nowy rekord wszechczasów, a inwestorzy już zapomnieli o scenach, jakie jeszcze kilkanaście godzin temu rozgrywały się w Kapitolu.

S&P 500 na rekordowych poziomach, kurs dolara w górę

W kwestii narracji wokół blue wave zaczął dominować pogląd, że Demokraci wpierw przeforsują dodatkowe pakiety fiskalne, a dopiero na końcu zajmą się podatkami (czyli w zasadzie nie wiadomo, kiedy).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny FUS500

Wzrosty na Wall Street nie zmieniły jednak widocznego od rana umocnienia dolara. Wręcz nabrało ono tempa. Skąd taka rozbieżność? Uwagę zwraca rosnąca rentowność obligacji rządu USA – dla 10-letnich treasuries przekroczyła dzisiaj barierę 1,00 proc. Rynki obawiają się, że nadmierna hojność Demokratów doprowadzi do przyspieszenia inflacji, której FED nie będzie szybko przeciwdziałał – narracja z ostatnich miesięcy zakłada dopuszczenie przestrzelenia tzw. celu.

Wykres rentowności 10-letnich obligacji rządu USA, źródło: Tradingeconomics.com

Mocniejszy USD nie jest tylko domeną relacji z EUR. W defensywie nadal są waluty Antypodów, ale i też JPY, czy CHF. Relacja USDJPY jest dobrym barometrem postrzegania USD przez pryzmat większych ruchów na rynku długu.

Wykres dzienny USDJPY


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here