Naga MarketsJuż 3 listopada odbędą się wybory prezydenckie w USA

Tomasz Piwoński w ramach programu Inside Solution One emitowanego na antenie Comparic24.tv, zaprasza na kolejne podsumowanie najważniejszych wydarzeń na rynkach kapitałowych oraz omówienie najciekawszych ruchów na wybranych walorach. Inwestorzy na całym świecie zastanawiają się jak wybory prezydenckie w USA wpłyną na rynki, gdzie dzień przed ich startem mocniej traci kurs srebra, zyskuje natomiast dolar. Bardzo słaby pozostaje również polski złoty, który do euro kosztuje ponad 4,60 zł. Co w najnowszym odcinku?

  • Druga fala wyprzedaży na giełdach w związku z drugą falą pandemii
  • Scenariusze wyborcze: Jak wyniki wyborów w USA wpłyną na rynki
  • Polski złoty znacznie osłabiał się pod koniec października
  • Dynamiczną deprecjację notował również kurs srebra
  • Goldman Sachs o nawykach konsumentów: od „doświadczeń” wolą „posiadać”

Kurs złotego notuje 3. najgorszy miesiąc od 4 lat

W październiku polski złoty tracił do ważonego koszyka walut ponad 4,7% (wycena na podstawie kontraktów futures z giełdy CME), co jest trzecim najgorszym jednomiesięcznym wynikiem PLN od listopada 2016 roku, czyli od czterech lat. Chociaż listopad dopiero się rozpoczął, to złoty nadal kontynuuje przecenę i po niespełna dwóch dniach handlowych osuwa się o 2,4%.

Tym samym polski złoty zamyka passę pięciu miesięcy wzrostowych z rzędu, kiedy odbijając od wieloletnich minimów wspinał się na dwuletnie szczyty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here