Naga MarketsKurs dolara i S&P 500 skazane na spadki? Prognozy FP Markets na październikWall Street kończyło wrzesień wyraźną korektą, a główne indeksy traciły od 4 do niemal 6%. Analitycy FP Markets są zdania, że deprecjacja S&P 500 o 4,8% może być kontynuowana również w październiku, na co wskazuje układ techniczny wykresu miesięcznego. Co więcej, spodziewają się również, że mocniej straci kurs dolara, powracając do lokalnych poziomów wsparć.

 S&P 500 i całe Wall Street załamało się we wrześniu. To jednak nie koniec?

We wrześniu amerykańskie rynki akcji zanotowały gwałtowny spadek. Indeks S&P 500 osiągnął najgorsze miesięczne wyniki od początku pandemii Covid-19 w marcu 2020 r., która spowodowała spustoszenie na rynkach finansowych.Od początku 2021 r. inwestorzy zachowywali optymizm, pomimo pojawienia się wariantu Delta i obaw o inflację. Awersja do ryzyka ogarnęła jednak akcje w zeszłym miesiącu w związku z pozornie niekończącą się sagą niewypłacalności Evergrande w Chinach, a także planami amerykańskiej Rezerwy Federalnej dotyczącymi rozpoczęcia spowolnienia zakupów aktywów.

– Wkraczając w czwarty kwartał, technicy zauważą, że wrzesień ustanowił niedźwiedzią świecę objęcia bessy na miesięcznym wykresie S&P 500, przerywając siedmiomiesięczną fazę hossy. Wskaźnik siły względnej (RSI) również wykazuje stan wykupienia, co potencjalnie może stanowić techniczne przygotowanie do dodatkowych strat w październiku – komentuje FP Markets.

Kurs dolara i S&P 500 skazane na spadki? Prognozy FP Markets na październik
S&P 500 na wykresie miesięcznym. RSI w zakresie wykupienia i niedźwiedzia formacja objęcia

Na miesięcznym wykresie S&P 500 pojawiła się formacja outside bar – układ niedźwiedziego objęcia, w którym pierwsza świeca zakresem całego swojego korpusu jest zakrywana korpusem drugiej świecy. Wybicie poniżej zasięgu świecy drugiej będzie sygnałem dalszej deprecjacji.

fpmarkets

Kurs dolara ma spaść z rocznych maksimów

Dolar amerykański – mierzony indeksem DXY ważonym względem sześciu konkurencyjnych walut – wzrósł we wrześniu o 1,7 proc. na skutek wzrostu rentowności amerykańskich papierów skarbowych i perspektywy, że Rezerwa Federalna (Fed) przygotowuje się do ograniczenia zakupów aktywów w celu zwalczania pandemii Covid-19.

Pomimo jednorocznych szczytów na poziomie 94,50, na wykresie dziennym cena napotyka na opór w postaci 38,2% zniesienia Fibonacciego na poziomie 94,45 oraz 1,272% projekcji Fibonacciego na poziomie 94,40.

– 1 października był świadkiem dość silnej wyprzedaży z wyżej wymienionych oporów, co może doprowadzić indeks do wsparcia na 93,90. Dodatkowe straty mogą sprawić, że w październiku indeks będzie musiał zmierzyć się ze wsparciem na poziomie 93.44 – komentuje FP Markets.

invest
Kurs dolara i S&P 500 skazane na spadki? Prognozy FP Markets na październik
Kurs dolara zablokowany przez poziom 38,2% zniesienia FibonacciegoJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułGrupa Hub.Tech podtrzymuje plan przejścia na GPW i debiut InventionBio
Następny artykułRozpoczął się piąty Światowy Tydzień Inwestora
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here