Naga Markets
Kurs dolara i funta zyskują do złotego, euro i frank tracą we wtorek 5 maja
Złoty i dolar, banknoty

Maj rozpoczyna się nie najlepiej dla polskiego złotego. Podczas pierwszej drugiej już sesji w nowym miesiącu, nasza waluta traci do euro, franka, funta i dolara. Najmocniejszą przecenę obserwujemy w ujęciu z amerykańską walutą. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci do dolara i funta we wtorek 5 maja
  • Złotówka zyskuje jednak do euro i franka szwajcarskiego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1787 zł 05.05.2020, godzina 17:50
Kurs euro EURPLN 4,5310 zł 05.05.2020, godzina 17:50
Kurs funta GBPPLN 5,2020 zł 05.05.2020, godzina 17:50
Kurs franka CHFPLN 4,2980 zł 05.05.2020, godzina 17:50

Kurs dolara zyskuje 0,3% do złotego

Polski złoty od dłuższego czasu utrzymuje się w konsolidacji do głównych walut. Patrząc na wykres w ujęciu z dolarem amerykańskim nie widać końca ruchu bocznego. Pomimo, że na USDPLN na interwale H4 pojawiła się formacja trójkąta i kurs wybił wyżej, nie widać kontynuacji ruchu. Aktualnie notowania konsolidują w wąskim zakresie, który można ująć w box.Wykres dolara do złotego
USDPLN interwał H4

– Zmienność nie jest duża, ale dolar we wtorek zyskuje tylko względem CHF i EUR (w przestrzeni G-10), oraz kilku walut z rynków EM. Niemniej straty też nie są duże, co pokazuje tak naprawdę, że rynek jest  bez wyraźnego kierunku i czeka na mocniejsze impulsy – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

USDPLN od swojego dzisiejszego szczytu przy 4,20 spadł o ponad 3 grosze, a EURPLN po południu był notowany wokół 4,53 zł (ponad 3 grosze poniżej wczorajszego szczytu). Niemniej nadal pozostajemy w konsolidacji, czekając na globalne impulsy – dodaje.

Kurs funta GBP również w górę, GBPPLN rośnie 0,45%

Polski złoty traci dziś blisko pół procent do funta brytyjskiego. Niemniej kurs funta do konsoliduje w ostatnich dniach w rejonach tegorocznych szczytów, para walutowa GBPPLN znajduje się dziś nieznacznie powyżej poziomu 5,20 zł. Główna tendencja pozostaje niestety negatywna dla polskiego złotego.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał H4

Patrząc na interwał H4, w ostatnim czasie pisaliśmy o kluczowym wsparciu, które wynikało z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Rynek zgodnie z oczekiwaniami odbił od strefy przy 5,12 zł, tym samym zwiększa się szansa atak ostatnich maksimów. Dopiero zejście poniżej dolnego ograniczenia 1:1 byłoby sygnałem do zmiany trendu na tej parze walutowej.

Kurs euro do złotego 0,27% w dół

Kurs euro do złotego znajduje się we wtorek po południu na blisko 0,3% minusie, złotówka zyskuje do wspólnej waluty. Aktualny kurs EURPLN kształtuje się na poziomie 4,5310 zł. Jednak sytuacja wciąż nie wygląda najlepiej dla złotego i pomimo wyraźnej konsolidacji, dalszy ruch w górę w kolejnych dniach jest możliwy.

Wykres EURPLN
EURPLN interwal H4

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu H4, notowania utrzymują się w ostatnim czasie w ruchu bocznym. Po ponownym wybiciu górą z formacji trójkąta widać było jedynie chwilowe przyspieszenie, a aktualnie kupujący odpuścili. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł. Dopiero jej złamanie może zmienić sentyment na spadkowy.

NED

Kurs franka CHFPLN traci we wtorek 0,43%

Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego nie wykorzystał okazji na wybicie górą z konsolidacji. Notowania przez chwilę znalazły się wczoraj powyżej, niemniej ruch został szybko wymazany. Dziś CHFPLN spada ponad 0,4%, tym samym doszło do istnieje możliwość ataku na dolne ograniczenie formacji trójkąta. Trzeba jednak pamiętać, że główna tendencja pozostaje niekorzystna dla PLN.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Patrząc na wykres w szerszym ujęciu, bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty, niemniej gdyby doszło do głębszej korekty, to jako najbliższe wsparcie należy brać pod uwagę mierzenie 23,6% oraz 38,2% Fibonacciego. To drugie jest dodatkowo poparte geometrią 1:1.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here