Polski złoty nie może zaliczyć piątkowej sesji do udanych. Znacząco osłabia się on bowiem wobec funta i dolara. Niewielką deprecjację PLN dostrzec można było również w stosunku do franka szwajcarskiego. Jedynie euro okazało się dziś słabsze.


  • kurs euro (EURPLN) traci drugą sesję z rzędu
  • frank traci pierwszy raz od ośmiu tygodni
  • Kurs funta (GBPPLN) zyskuje nieprzerwanie od trzech tygodni
  • kurs dolara (USDPLN) zyskuje piątą sesję z rzędu
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3770 Euro
USDPLN 3,9846 dolar
GBPPLN 4,8469 funt
CHFPLN 4,0236 frank

Kurs euro traci drugi dzień z rzędu

Kurs euro traci w trakcie piątkowej sesji 0,21%. Warto zwrócić uwagę, że wskutek ostatnich wzrostów, kurs euro pokonał kilka istotnych poziomów oporu znajdujących się kolejno w rejonie 4,2750 zł, 4,3150 zł oraz 4,34 zł i dotarł aż w okolice 4,40 zł, co było najwyższą wyceną wspólnej waluty od lipca 2018 roku. Tam jednak już wczoraj pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli spadki będą kontynuowane, kurs euro mógłby osunąć się nawet w okolice 4,34 zł.

Kurs franka znów powyżej 4 zł

Kurs franka zyskuje w trakcie piątkowej sesji skromne 0,01%. Nie zmienia to jednak faktu, iż na przestrzeni całego tygodnia osłabił się on wobec polskiego złotego o 0,40%. Jest to pierwszy od ośmiu tygodni, kiedy kurs franka traci na wartości. Mimo to, w dalszym ciągu utrzymuje się on jednak powyżej 4 zł, co jest najwyższą jego wyceną od marca 2017 r. Jeżeli tylko tendencja wzrostowa byłaby w najbliższym czasie kontynuowana, należałoby się przygotować na możliwość ponownego przetestowania 4,0850 zł, bądź nawet 4,1850 zł.

Kurs funta najwyżej od początku czerwca br.

Kurs funta znacząco zyskuje niemal nieprzerwanie od trzech tygodni. Wskutek tej aprecjacji kurs funta umocnił się wobec polskiego złotego o niemal 5% docierając tym samym z poziomu 4,64 zł aż w okolice 4,85 zł. Jeżeli tylko strefa ta również zostanie pokonana, GBP mógłby wzrosnąć nawet do 4,9250 zł.

Kurs dolara najwyżej od kwietnia 2017 r.

Kurs dolara zyskuje nieprzerwanie od początku tygodnia. Wzrosty te sprawiły, że dolar jest obecnie najdroższy od kwietnia 2017 r. Co ciekawe, niewiele wskazuje, by tendencja ta miała wkrótce ulec zmianie. Wręcz przeciwnie, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że kurs dolara może dotrzeć nawet powyżej 4 zł. Dopiero tam znajduje się bowiem kolejny, istotny opór.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSilne odbicie na Książęcej – komentarz giełdowy
Następny artykułO wykresach ani słowa: EURGBP, OIL Brent, GBPUSD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here