Kurs dolara i funta kończą tydzień pod kreską w ujęciu do złotego. Ile będzie kosztowało euro i frank po weekendzie?
Pary walutowe z polskim złotym (PLN)

Ostatni tydzień na głównych parach walutowych polskim złotym zakończył się bez wyraźnego kierunku. Złotówka umocniła się do dolara amerykańskiego i funta brytyjskiego, jednak straciła do franka szwajcarskiego i euro. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Kurs GBP/PLN wraca poniżej 5 zł
  • Euro kończy tydzień na plusie
  • Frank szwajcarski odbija od ważnego wsparcia
  • Kurs dolara pogłębia spadki
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7504 zł 27.11.2020, godzina 20:00
Kurs euro EURPLN 4,4835 zł 27.11.2020, godzina 20:00
Kurs funta GBPPLN 4,9893 zł 27.11.2020, godzina 20:00
Kurs franka CHFPLN 4,1446 zł 27.11.2020, godzina 20:00

Kurs dolara pogłębia przecenę po wybiciu wsparcia przy 3,79 zł

W ostatnich dniach zmienność na parach walutowych z polskim złotym była ograniczona. Nasza krajowa waluta umocniła się do dolara i funta, jednak przeceniła się w ujęciu z euro i frankiem. Jeśli chodzi o sytuację techniczną na kursie dolara do złotego, ta wciąż faworyzuje stronę rynkowych niedźwiedzi. Patrząc technicznie na wykres W1, w ostatnim czasie doszło do wybicia ważnego wsparcia przy 3,79 zł, co zgodnie z klasycznymi założeniami AT, przemawia za dalszą przeceną.

Zgodnie z zasadą biegunowości pokonane wsparcie przy 3,79 zł, powinno stanowić w tej chwili opór. Tak długo jak notowania znajdują się poniżej, istnieje szansa na atak poziomu 3,69zł, gdzie znajduje się szerokie mierzenie 61,8% Fibonacciego, wyznaczone na ostatnim impulsie wzrostowym.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs funta brytyjskiego kończy tydzień poniżej poziomu 5 zł

W ostatnich dniach również na kursie funta brytyjskiego do polskiego złotego mogliśmy obserwować niezdecydowanie. Ostatecznie tydzień na GBP/PLN zamknął pod kreską. Świeca tygodniowa ma spory górny cień i czarny korpus, co może przemawiać za spadkami po weekendzie. Jeżeli taki scenariusz się spełni, najbliższe warte uwagi wsparcie znajduje się przy poziomie 4,93 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał W1

Kurs euro do złotego odrabia ostatnie spadki

Kurs euro do złotego próbuje odrabiać straty z ostatnich trzech tygodni. Patrząc na interwał W1, notowania wyhamowały spadki tuż przed linią trendu. Świeca tygodniowa w całości obejmuje poprzednią, co może przemawiać za dalszymi wzrostami po weekendzie. Scenariusz zmieni się na spadkowy w momencie pokonania wspominanej linii trendu. Wtedy też droga w kierunku wsparcia przy 4,39 zł zostałaby otwarta.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs franka CHF/PLN utrzyma się w kanale wzrostowym?

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na parze walutowej CHFPLN, notowania znalazły się przez chwilę poniżej dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, jednak ostatecznie zdołały zamknąć tydzień na plusie, co przemawia za dalszymi wzrostami. Jednak aby mówić o silniejszej zwyżce, musiałby dojść do pokonania poziomu 4,20 zł, który pozostaje kluczowym oporem w krótkim terminie. Ważne wsparcie wypada z kolei na wysokości poziomu 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here