Naga MarketsGiełdy podtrzymują pozytywne nastroje. Prezydent Trump ogłosił cofnięcie specjalnego statusu Hongkongu, ale powstrzymał się od zmian w umowie handlowej z Chinami. Risk-on osłabia USD, CHF i JPY; mocno zyskuje AUD. Ropa pozostaje blisko 2,5-mies. szczytów.

Giełdy podtrzymują nastroje, giełdy w Azji na 3-miesięcznych szczytach

Rynki w Azji zaczynają tydzień od poprawy trzymiesięcznych szczytów. Podtrzymany jest klimat zadowolenia z otwierania gospodarek, który przykrywa negatywny wpływ zamieszek w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Japoński Nikkei225 rośnie o 0,5 proc., chiński Shanghai Composite rośnie o 2,1 proc., a koreański KOSPI zyskuje 1,5 proc.

Głównym sygnałem jeszcze z piątku jest ulga, że na wyczekiwanej konferencji prasowej prezydent USA Trump zdecydował „tylko” o usunięciu specjalnego statusu Hongkongu, ale inwestorów ucieszył brak zapowiedzi zmian w umowie handlowej z Chinami.

Trump zapowiedział też wprowadzenie sankcji dotyczących chińskich oficjeli zaangażowanych w naciski na Hongkong. USA kończą współpracę z WHO.

Futures na S&P500 redukuje wcześniejsze spadki do -0,1 proc., gdyż inwestorzy szacują wpływ weekendowych zamieszek w niektórych miastach Ameryki i ryzyko kolejnej fali zachorowań na COVID-19.

W weekend rządowe indeksy PMI pokazały mieszane wyniki. Indeks dla przemysłu spadł do 50,6 z 50,8 (prog. 51,1), a PMI dla usług wzrósł do 53,6 z 53,2 (prog. 53,5). Dziś Caixin PMI dla przemysłu wzrósł do 50,7 z 49,4 (prog. 49,6), co ostatecznie pomogło wesprzeć pozytywny klimat rynkowy.

Kurs dolara najsłabszy, kurs euro (EUR/PLN) zaczyna dzień na 4,43 zł

Na rynku walutowy widać wpływ tradycyjnego risk-on. Najsłabszy jest USD, za nim CHF i JPY. Lepsze nastroje wokół Chin pomagają we wzrostach AUD do 0,6730 USD. EUR/USD podchodzi ponownie pod 1,1140. EUR/PLN zaczyna dzień na 4,4330.

Ropa naftowa wstępnie znalazł się pod presja sprzedaży, gdyż zamieszki w USA doczytano jako ryzyko dla popytu. Później jednak wsparciem okazały się doniesienia, że Rosja nie ma obiekcji wobec przełożonego na ten tydzień spotkania OPEC+. WTI odbija do 35,3 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here