Kurs dolara i franka pod kreską. Funt zyskuje do złotego, a euro stabilnie w czwartek 5 listopada
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na głównych parach z polskim złotym. Wczoraj nasza krajowa waluta umocniła się do euro, dolara, franka i funta, a dziś zyskuje jedynie w ujęciu do USD i CHF. Para walutowa USD/PLN traci aż 0,7%, a CHF/PLN zniżkuje tylko 0,15%. Z kolei funt zyskuje 0,65% do złotego, a euro pozostaje stabilne. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się dolara i franka
  • Funt brytyjski na plusie w czwartek
  • Dolar traci 0,7% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8354 zł 05.11.2020, godzina 17:45
Kurs euro EURPLN 4,5320 zł 05.11.2020, godzina 17:45
Kurs funta GBPPLN 5,0280 zł 05.11.2020, godzina 17:45
Kurs franka CHFPLN 4,2340 zł 05.11.2020, godzina 17:45

Kurs dolara wymazuje kontynuuje spadki

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować dalsze spadki na kursie dolara do złotego. Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN, dotarły jednak do wsparcia wynikającego z dolnego ograniczenia układu 1:1, gdzie pojawili się kupujący. Gdyby nawet geometria została pokonana, kolejna kluczowa podpora popytowa znajduje się przy poziomie 3,77 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro odbija przed geometrią

Dzisiejsza sesja na kursie euro do złotego rozpoczęła się od spadków. Niemniej kolejne godziny przyniosły odreagowanie i aktualnie notowania znajdują się w rejonach poziomu odniesienia. W przypadku pogłębienia ostatniej przeceny na EUR/PLN, jako kluczowe wsparcie należy traktować strefę przy 4,4950 zł, gdzie znajduje się dolne ograniczenie układu 1:1. Miejsce to niemal zostało przetestowane podczas dzisiejszej sesji.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN broni poziomu 5 zł

Wzrosty na kursie funta do złotego wyhamowały w ostatnim czasie na wysokości strefy oporowej przy 5,12 zł. Notowania ponownie przetestowały ten opór podczas wczorajszej sesji, skąd rozpoczęły się dynamiczne spadki. Niemniej jak widać strefa wsparcia przy okrągłym poziomie 5 zł skutecznie powstrzymuje dalszą przecenę. Nawet gdyby doszło do jej zanegowania, nieco niżej wypada kolejne istotne wsparcie wynikające z dolnego ograniczenie układu 1:1.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka wraca powyżej wsparcia

Na kursie franka szwajcarskiego doszło dziś do chwilowego zejścia poniżej wyznaczonego wczoraj wsparcia, jednak notowania szybko wróciły powyżej. Strefa przy poziomie 4,2250 zł wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1 oraz mierzenia 38,2% Fibo. Tak długo jak nie dojdzie do zanegowania tego miejsca, możliwe są dalsze wzrosty. Z kolei w przypadku wybicia dołem, spadki mogą sięgnąć ostatnich dołków z 12 października w rejonach 4,12 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here