Kurs dolara i franka pod kreską, euro i funt umacniają się do złotego, USD/PLN po 3,7180 zł w czwartek
Złoty traci do EUR i GBP, zyskuje do USD i CHF

Podczas czwartkowej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na polskim złotym. Złotówka traci nieznacznie w ujęciu do euro i funta, z kolei umacnia się w stosunku do dolara i franka.  Największy ruch obserwujemy na parze USD/PLN, gdzie widać dziś spadki rzędu 0,25%. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty umacnia się w czwartek do dolara i franka
  • Złotówka traci jednak w stosunku do funta i euro
  • Kurs dolara 0,25% pod kreską wobec złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7180 zł 13.08.2020, godzina 17:45
Kurs euro EURPLN 4,3950 zł 13.08.2020, godzina 17:45
Kurs funta GBPPLN 4,8638 zł 13.08.2020, godzina 17:45
Kurs franka CHFPLN 4,0875 zł 13.08.2020, godzina 17:45

Kurs dolara pozostaje się w trendzie spadkowym

Podczas dzisiejszej sesji handlowej polski złoty umacnia się 0,25% do dolara. Patrząc technicznie na parę walutową USD/PLN, cały czas obowiązuje trend spadkowy. Sytuacja nie uległa więc zmianie, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Utrzymanie się ceny poniżej oznacza, że bazowym scenariuszem pozostaje dalsza przecena. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większa korekta wzrostowa może mieć miejsce.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wyhamowuje przy 4,86 zł

Na kursie funta do złotego w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa. Niemniej w ostatnim czasie rynek próbuje wykonać większa korektę. Jenak jak widać po poniższym wykresie, ostatnia próba wyjścia wyżej zakończyła się szybkim zrzuceniem, co przemawia za dalszymi spadkami. Notowania dotarły aktualnie do lokalnego wsparcia przy 4,86 zł, jeżeli zostanie ono pokonane, przecena może przybrać na sile.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN bez zmian

Frank szwajcarski znajduje się dziś w rejonach poziomu odniesienia, na symbolicznym minusie. Pomimo, że w średnim terminie para walutowa CHF/PLN znajduje się w tendencji spadkowej, aktualnie sytuacja techniczna nie wygląda klarownie, lokalnie obserwujemy konsolidację w wąskim zakresie, blisko ważnego wsparcia. Jeżeli jednak kupujący się nie uaktywnią, możliwe będzie ponowne zejście na wspomnianą strefę poziomu 4,0550 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego w konsolidacji przy 4,39 zł

Kurs euro do złotego znajduje się dziś nieznacznie na plusie. Niemniej para walutowa EUR/PLN utrzymuje się w strefie wsparcia przy 4,39 zł. Dopóki poziom nie zostanie zanegowany, większa korekta wzrostowa jest możliwa. Jednak należy pamiętać, że ewentualne wybicie dołem, może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here