Kurs dolara i franka na minusie we wtorek, złoty traci jednak do funta, USD/PLN po 3,6750 zł
Pary walutowe z polskim złotym

We wtorek polski złoty wyraźnie umacnia się w ujęciu do franka szwajcarskiego, z kolei w stosunku do USD, EUR i GBP widać mniejsze ruchy. W godzinach wieczornych CHF/PLN traci ponad 0,7%, a zmienność na parach USD/PLN, GBP/PLN i EUR/PLN nie przekracza 0,2%. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się w we wtorek 0,7% do franka
  • USD/PLN traci 0,1%, a EUR/PLN zniżkuje 0,14%
  • Funt brytyjski umacnia się 0,1% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6750 zł 01.09.2020, godzina 19:02
Kurs euro EURPLN 4,3877 zł 01.09.2020, godzina 19:02
Kurs funta GBPPLN 4,9225 zł 01.09.2020, godzina 19:02
Kurs franka CHFPLN 4,0450 zł 01.09.2020, godzina 19:02

Kurs dolara utrzymuje się w trendzie spadkowym

Podczas dzisiejszej sesji handlowej, polski złoty umacnia się 0,1% do dolara amerykańskiego. Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN od dłuższego utrzymuje się w trendzie spadkowym, a pomimo próby wykonania korekty w ubiegłym tygodniu, każde odbicie jest szybko niwelowane przez sprzedających.

Kluczowym oporem w średnim terminie pozostaje strefa przy 3,77 zł. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większe odreagowanie może mieć miejsce. Niemniej dopóki kurs znajduje się poniżej, bazowym scenariuszem jest dalsza przecena.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro do utrzymuje się w strefie przy 4,39 zł

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na niewielkim plusie. Patrząc technicznie, notowania utrzymują się w rejonach kluczowej strefy wsparcia przy 4,39 zł, jednak mają problem z lokalnym oporem zlokalizowanym przy 4,4250 zł. Dopiero jego pokonanie otworzyłoby drogę do większej zwyżki. Z kolei dopiero pokonanie obszaru zaznaczonego kolorem zielonym, może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN ponownie broni układu 1:1

W ostatnim czasie kursie funta do złotego obowiązuje utrzymuje się konsolidacja. Dziś po raz kolejny testowane było górne ograniczenia układu 1:1, które ponownie powstrzymuje wzrosty. Niemniej każdy kolejny atak tego poziomu zwiększa ryzyko wybicia górą. W przypadku takiego scenariusza, możliwy będzie ruch w kierunku okrągłego poziomu 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN wybije w dół?

Frank szwajcarski znajduje się dziś na ponad 0,7% minusie. W ubiegłym tygodniu para walutowa odbiła od kluczowej strefy wsparcia przy 4,0530 zł,która jest aktualnie testowana po raz kolejny z rzędu. W przypadku wybicia dołem, droga do większej przeceny może zostać otwarta. W przypadku scenariusza spadkowego, najbliższe wsparcie powinien stanowić okrągły poziom 4,00 zł

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here