walutowe szachy - USD i EURWe wtorkowe popołudnie kurs najważniejszych walut zyskuje do złotego. Rośnie dolar, euro i frank. Wyjątek stanowi funt szterling, który po wczorajszym umocnieniu, dziś oddaje część zysków. Sprawdź, gdzie mogą dalej podążać notowania USDPLN, EURPLN, GBPPLN oraz CHFPLN.

  • Kurs dolara ponad poziomem 3,90 zł
  • Euro przełamuje ważną barierę
  • Funt nieznacznie cofa się po wczorajszym wybiciu
  • Notowania franka odbijają od kluczowego wsparcia

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

Dzisiejszy wzrost kursu dolara sprawił, że notowania pary walutowej USDPLN znalazły się na poziomach widocznych ostatnio 14 października br. Cena ponadto utrzymuje się ponad poziomem 3,90 zł i jeśli pozostanie tam na zamknięciach kolejnych sesji, istnieje szansa na dalszą aprecjację w kierunku 3,93 zł. Alternatywnie, powrót sprzedających na rynek odsłoniłby obszar kluczowego wsparcia między 3,8640 – 3,8580.

Wykres dzienny pary walutowej USDPLN - 26.11.2019 r.
Wykres dzienny pary walutowej USDPLN – 26.11.2019 r.

Kurs euro do złotego (EURPLN)

Jak widać na wykresie dziennym EURPLN poniżej, notowania od ubiegłego tygodnia ograniczał opór na okrągłym poziomie 4,30 zł. Dziś jednak kurs euro zwyżkuje znacznie ponad ten poziom. Tak naprawdę wspólna waluta pokonała ponad połowę odległości do kolejnego kluczowego oporu przy 4,3150. Zamknięcie ponad 4,30 znacznie zwiększy przewagę kupujących i może wskazywać na potencjał do kontynuacji ruchu wzrostowego w kolejnych dniach.

Wykres dzienny pary walutowej EURPLN - 26.11.2019 r.
Wykres dzienny pary walutowej EURPLN – 26.11.2019 r.

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

Wczorajszą sesję, kurs funta mógł zaliczyć do udanych. Jak bowiem widać na wykresie dziennym GBPPLN poniżej, zamknięcie dnia miało miejsce najwyżej od maja br. Dziś jednak byki nie mają tyle wigoru. Zamiast nowych maksimów, cena ugrzęzła w konsolidacji korygując nieco wczorajszy wzrost. Funt zniżkuje dziś w związku z sondażami dotyczącymi wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii, w których widoczny jest nieznaczny spadek przewagi Torysów.

Wykres dzienny pary walutowej GBPPLN - 26.11.2019 r.
Wykres dzienny pary walutowej GBPPLN – 26.11.2019 r.

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

Na wykresie dziennym poniżej, widać, że kurs franka do złotego respektuje kluczowe wsparcie przy 3,90, od którego nastąpiło odbicie na początku obecnego tygodnia. Dziś cena wyznaczyła nowe maksima, jednakże przebicie było nieznaczne. Kluczowy opór dla CHFPLN w tym tygodniu pozostaje przy 3,9350 – 3,9510.

Wykres dzienny pary walutowej CHFPLN - 26.11.2019 r.
Wykres dzienny pary walutowej CHFPLN – 26.11.2019 r.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here