Kurs dolara i euro w górę, złoty traci także do funta i franka w piątek 22 maja
banknoty PLN

Ostatnia sesja w tym tygodniu przynosi nieznaczne cofnięcie na głównych parach walutowych z polskim złotym. Niemniej warto podkreślić, że w skali całego tygodnia złoty zdołał się umocnić do euro, dolara, frank ai funta. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach czyli funcie, euro, dolarze i franku (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Złotówka traci w piątek do franka szwajcarskiego i dolara
  • Złoty osłabia się także do euro i funta
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1450 zł 22.05.2020, godzina 19:45
Kurs euro EURPLN 4,5155 zł 22.05.2020, godzina 19:45
Kurs funta GBPPLN 5,0450 zł 22.05.2020, godzina 19:45
Kurs franka CHFPLN 4,2630 zł 22.05.2020, godzina 19:45

Kurs dolara do złotego USD/PLN próbuje odrabiać straty

O ile w skali całego tygodnia złoty umocnił się do dolara, tak w piątek na parze USD/PLN widać korektę ostatnich spadków. W piątek wieczorem za jednego dolara amerykańskiego trzeba zapłacić 4,1450 zł.

Patrząc technicznie, para walutowa USDPLN wciąż utrzymuje się w szerokiej konsolidacji. a interwale H4 kluczowe są obecnie dwa poziomy. Wsparcie znajduje się przy 4,09 zł, z kolei opór wypada dopiero przy 4,30 zł. Dopóki nie zobaczymy wybicia, średnioterminowa tendencja pozostaje boczna.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

 – Zgodnie z poranną tezą obserwowaliby dziś lekki ruch korekcyjny ostatniego umocnienia PLN. Czesciowo impuls ten wsparty został odbiciem dolara na EUR/USD. Lokalnie otrzymaliśmy spodziewane, słabsze dane dot. sprzedaży detalicznej za kwiecień, gdzie dynamika wyniosła -22,6% r/r. Trudno jednak powiedzieć, iż inwestorzy znacząco zareagowali na publikację – trwa dyskontowanie dynamiki odbicia, a nie rozpamiętywanie wskazań makro z okresu lockdown’u – komentuje analityk DM BOŚ Konrad Ryczko.

Kurs franka CHF/PLN odbija od wsparcia

Sporo działo się w ostatnich dniach na franku. Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego dynamicznie zawrócił na początku tygodnia, i przez kolejne dni znajdował się pod presją sprzedających. Pomimo, że główna tendencja pozostaje w średnim terminie wzrostowa, niewykluczone jest pogłębienie obecnie obserwowanej korekty.

Aktualnie kluczowym wsparciem pozostaje dopiero dolne ograniczenie układu Overbalance, gdzie znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego. Niemniej warto też wziąć pod uwagę dzisiejsze wsparcie, które zostało zaznaczone kolorem ciemnoniebieskim.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Kurs euro do złotego broni strefy popytowej

Podczas piątkowej sesji widać także nieznaczne wzrosty na euro w ujęciu do złotego. Dziś kurs euro do złotego znajduje się 0,1% na plusie. Patrząc na wykres, notowania mają problem z pokonaniem ważnej strefy wsparcia przy 4,51 zł. Miejsce to wynika z dolnego ograniczenia konsolidacji oraz mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej. Dopóki kurs znajduje się powyżej, dalsze wzrosty są możliwe.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Kurs funta do złotego z możliwością dalszych spadków

Na funcie brytyjskim w ostatnich dniach również możemy obserwować nieco większe ruchy. Funt radzi sobie w tym tygodniu najgorzej z omawianych w dzisiejszej analizie walorów. Patrząc na wykres H4, zgodnie z metodologią Overbalance, doszło do zmiany sekwencji na spadkową, o czym pisaliśmy w ostatnim czasie. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 5,12 zł, dopóki kurs jest poniżej obowiązuje tendencja spadkowa.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here