Sytuacja polskiego złotego na głównych rynkach walutowych jest mieszana. Z jednej strony umacnia się euro i dolar, z drugiej frank notował silniejsze spadki, a funt nie potrafi pokonać istotnej strefy oporowej. W piątek, o godzinie 15:25 kursy walut prezentują się następująco: EURPLN 4,2503 zł, USDPLN 3,8337 zł, GBPPLN 4,7634 zł i CHFPLN 3,8647 zł.

  • Kurs euro zyskuje po posiedzeniu EBC do złotego i głównych walut
  • Dolar amerykański nadal najsilniejszą walutą tygodnia
  • Frank szwajcarski osuwa się z ponad dwuletnich maksimów
  • Kurs funta nadal blokowany przez konsolidację na wielomiesięcznych dołkach
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2503 Euro
USDPLN 3,8337 dolar
GBPPLN 4,7634 funt
CHFPLN 3,8647 frank

Źródło: Średnie kursy walut NBP

Notowania dolara amerykańskiego w trakcie piątkowej sesji zyskują do złotego 0,19% i podchodzą pod poziom 3,83 zł, ostatni raz obserwowany na początku czerwca. Jest to kontynuacja umocnień amerykańskiej waluty, która jeszcze w zeszłym tygodniu testowała obszary o niemal 6 groszy niższe.

W tym samym czasie frank szwajcarski notował najsilniejsze osłabienie do polskiego złotego od półtora miesiąca, po teście 3,88 zł, czyli ponad dwuletnich maksimów. Spadki zatrzymały się jednak nad strefą wsparcia 3,85 zł i przed początkiem weekendu CHFPLN stara się korygować deprecjację skromnym zyskiem 0,14%.

Podobnie jak kurs dolara amerykańskiego, do złotego zyskuje również euro. Po czwartkowym posiedzeniu EBC waluta unii monetarnej kontynuuje swoje umocnienie i wzrasta w piątek o 0,11%, przebijając ponownie poziom 4,26 zł. W szerszej perspektywie notowania jednak nadal konsolidują i dopiero pokonanie 4,27 pozwoliłoby na dobre opuścić strefę wielomiesięcznych dołków.

O wzrostach myśleć nie może natomiast kurs funta brytyjskiego. Po dwóch dniach nieudanych prób przebicia poziomu 4,77 zł, byki w piątek wreszcie dają sobie spokój i notowania schodzą o dwa grosze niżej. W efekcie GBPPLN od połowy czerwca porusza się w wąskiej klamrze zmienności, której wydłużone utrzymywanie zwiększa jedynie ryzyko przyszłych spadków.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here